Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha az 5. év után de a 10. Év...

Ha az 5. év után de a 10. Év előtt ki veszem a befektetési egységekhez kötött biztosításom akkor is kell utána adózni, és ha igen mennyit vagy hogy működik ez?

Figyelt kérdés

Van egy metlife hosszútávú metropolitan euró alapú biztosításom aminek az aktuális értéke az elmúlt hónapokban rendkívül csökkent ,majdnem 2 ezer euróval és azon gondolkodok hogy ki vegyem a 10ezer Euromat mert nem tudom hogy nem e fog rosszabodni a helyzet.

Ha ezt megteszem és jóval kevesebb pénzt veszek ki mint amit beleraktam tényleg kell adóznom a visszavásárlási érték 50% át?

Ezt hihetetlennek tartom de egy ismerős ezt mondta



2023. febr. 24. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:
41%

Hogy szedtek rá egy ilyen szarral?


Nem olvastál arról, hogy a unit-linked biztosítások milyen rosszak?


Nem adóznod kell utána, nem az államnak fizeted az adót, hanem büntetést fizetsz, ha idő előtt váltod vissza és azt a cég nyeli be, akiken keresztül kötötted.

2023. febr. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem a VVÉ felét.

Metlife-ot nem ismerem, de van egy visszavásárlási értéke a szerződésednek, ami általában a 10. évet megelőzően csak egy része az aktuális értéknek. Ennek ha van hozama, csak a hozam kamatadó-köteles, viszont az 5. év után csak a kamatjövedelem fele képezi a kamatadó alapját, ami után 15% kamatadó fizetendő.

2023. febr. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen sajnos a visszavásárlási érték is vagy 2 ezer euróval kevesebb mint az aktuális érték.

Most azon is gondolkodok hogy egy évet lehet kérni hogy ne keljen fizetni, és ki várni hogy javul e a helyzet, meg akkor a 8.évben lennék amikor már kedvezőbb az aktuális és visszavásárlási érték közötti különbség is. Azt az ügyfél szolgálaton sem tudták meg mondani hogy mennyi adót kellene fizetnem ha kivenném visszavásárlási érték alapján.

2023. febr. 24. 11:31
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, ha nem sürgős hogy a pénzedhez juss, akkor sem a szünetelés a jobb opció, hanem a kivárás. 2 e € komoly összeg, az egész ötöde, és a piacon most javul a helyzet masszívan, csökken az infláció, az energiaválság hatása mérséklődik, lassan beindulnak a kamatcsökkenések is. Gyanítom hogy ha eurós a szerződés, akkor nem magyar papírok vannak a portfólióban, és az eurózóna teljesítménye sokkal jobb mint a hazai gazdaságé. Esetleg egy átváltás lehetne még opció, de akkor meg aláírod a veszteséget.

Kamatadót valószínűleg nem kell fizetned, mert az Szjatv. szerint kamatjövedelemnek az minősül, ha a befizetett díjak összegénél a biztosító által kifizetett összeg magasabb, és ez a különbség képezi a kamatadó alapját (5. évtől a különbség fele). Ha buknál 2.000 eurót, az valszeg lejjebb lesz ezáltal, mint amennyit befizettél eddig.

2023. febr. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igazából a pénz nem sürgős csak kicsit megijedtem hogy a biztosításom értéke még ennél is kevesebbet fog érni, aktuális érték is csökkent vagy 2500 euróval gondolom a háború stb végett, és ez a 2500 euró + 2000 Euro együtt már elég húzós. Valószínűleg a legjobb amit tehetek az hogy ki várom hátha javul a helyzet addig meg őrszem funkcióval figyeltetem hogy ha még lentebb menne helyezze át a likviditási euró alapba.
2023. febr. 24. 12:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindenféle megkapott összeg már adózott, nem kell semmit se fizetni utána. Ha arra gondolsz van-e kamatadó, igen, de mint írtam, automatikusan levonják. Amúgyse nagy összeg, és ennyi idő alatt úgyis minuszos az egész dolog.
2023. febr. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!