Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mikorra vàrhatom a levelet a...

Mikorra vàrhatom a levelet a csekkekkel?

Figyelt kérdés

Nemrég ki irtam egy posztot hogy hogyan is kérhetek részletfizetési kérelmet Egészségügyi biztositás hátralék miatt

Be is mentem a helyi kormányablakhoz és ők elküldték a kitöltött nyomtatványt (ez volt március 14.én) akkor azt mondták 30nap is lehet mire megérkezik a levél és a csekk mivel nem rendelkezem ügyfélkapuval ezért azt is le irtam hogy mely cimre kérem ezeket

Azóta múlthéten kedden voltam kórházba és nagy örömömre már Zöld lett a tajszámom így nem kellett fizetnem ezáltaln csütörtökön el mentem laborba vérvételre és ott is mondták hogy rendben van minden

Ennek örülök is mint említettem mert ez azt jelenti hogy elfogadták a kérelmem viszont azóta se kaptam levelet se csekket

Aggodóm hogy nemküldik meg időbe és lemaradok ezàltal az adott határidőről amit kiszabtak hogy meddig kell befizetni az adott részletet

Szerintetek mikor fogom megkapni a levelet, nem szeretnék tényleg le csúszni a hatàridőről

Illetve hol tudok érdeklődni hogy mikorra vàrhatom a levelet

Köszönöm a segítő válaszokat!



2023. ápr. 3. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
Na ezért kell ügyfélkapu. Sehova nem kell menned, mindent otthonról intézel, a fotelból.
2023. ápr. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%

Gondolom az elmaradt tb-t a NAV írta elő. Valóba tisztázni kellene először is hogy mennyi tartozásod van és hol, milyen adónemeken, a fizetős tb is lehet még a régi 124-esen is tartozás régebbről, meg lehet az új 408-ason is

Ezek alapján kellene csekket igényelned a tartozást mutató adónemek szerint

2023. ápr. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Ja és ahogy az első mondta, a legegyszerűbb márpedig ezt az ügyfélkapuval látni mindent, és igényelni is
2023. ápr. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Màr mindent tudunk hogy mennyi a tartozást és stb ki is töltöttem a megfelelő nyomtatványt mint említettem és akkor mondta az ügyintéző hölgy hogy maximum 30nap és érkezik a levél és a 4csekk mivel 4havi törlesztő részletet kértem

Szoval már mindent elrendeztem csak azt nem tudom hogy mikor érkezik az említett levél a csekkekkel,és hogy ezek után hol kéne érdeklődnöm

És csinàltatok ügyfél kaput a héten de mivel posta címre kértem a választ nem nagyon érek el vele semmit gondolom

2023. ápr. 3. 19:03
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
Ha a héten csináltatsz ügyfélkaput, akkor felesleges csekket várni, van a NAV -nak online kártyás fizetési felülete NAV EFER néven, ott mindent be lehet fizetni adófajták szerint
2023. ápr. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 NTBS ***** válasza:
Hamarosan megkapod.
2023. ápr. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Aggodóm hogy nemküldik meg időbe és lemaradok ezàltal az adott határidőről amit kiszabtak hogy meddig kell befizetni az adott részletet"


Gondolom azóta már megkaptad a helyt adó határozatot a részletfizetésről.


A későbbiek miatt említem csak meg, hogy a határozatot ajánlottan kézbesítik az általad megadott címre. Az átvételt követően válik csak jogerőssé a határozat és könyvelik fel a különböző esedékességű részleteket. Ha később válna jogerőssé, mint ahogy az első részlet befizetési határidejét megjelölték a határozatban, akkor sincs gond, mert látják, hogy miért késtél vele.

Egyébként az ügyintézőnek a kérelem beérkezését (iktatását) követő 30 napja van arra, hogy postán elindítsa a határozatot róla. Tehát ha Te március 14-én nyújtottad be a kérelmet, akkor legkésőbb április 14-én el kell postáznia a határozatot neked. Az pedig a mai nap. Semmivel nem vagy elkésve még akkor sem, ha csak jövő héten kapod meg.

2023. ápr. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!