Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha mondjuk egy Netrisk rendsze...

Ha mondjuk egy Netrisk rendszerben kötnék meg egy Kötelező biztosítást, akkor előtte fel kell mondani a jelenleg érvényben lévőt, és úgy megkötni?

Figyelt kérdés

Nem a 30 napra gondolok, még pont időben vagyok.


Arra gondolok, hogy előbb mondjam fel a jelenlegi kötelezőt, és UTÁNA kössem meg mondjuk a Netrisk rendszerében, vagy esetleg fordítva?


Mi a sorrend?



2023. máj. 17. 11:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy milyen sorrendben csinálod.


Arra figyelj, hogy

- egyrészt legyen folyamatosan fedezeted (tehát ha júni 30-al jár le a régi, akkor júli 1-el kezdődjön az új)

- ha egyszerre van két biztosításod az sem probléma, csak egyrészt feleslegesen fizetsz az egyikért, másrészt ha bármi történik, akkor kártérítést csak az egyik biztosítótól kaphatsz (vagyontárgy nem lehet duplán biztosítva).



A legtöbb biztosító engedi állítani a kockázatviselés kezdetét, azt kell jól belőnöd az új biztosításnál.

2023. máj. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nincs meghatározott sorrendje, de az észszerű az, hogy előbb felmondod és megvárod a visszajelzést, hogy elfogadták és tudomásul vették a felmondást.
2023. máj. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1-2: Köszönöm szépen!


Tudom nagyon buta kérdés pluszban, de ha felmondom, attól még érvényes ugye addig, amíg ki van fizetve (fordulóig).

2023. máj. 17. 12:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, érvényes. A felmondással csak annyit jelzel a biztosítónak, hogy nem kívánod a következő periódusra meghosszabbítani. Éppen ezért elegednő az új biztosítást is csak onnan kötnöd, hogy ez lejár
2023. máj. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4: Köszönöm szépen!
2023. máj. 17. 14:42
 6/6 anonim ***** válasza:

Az 1-es válaszban tévedések vannak.


- A jelenlegi biztosítási szerződésed – ha ki van fizetve, ha nem lenne – az évforduló napjára mondható fel.

Ha a válaszban írt példa szerint június 30-án van az évfordulód, akkor június 30-ára mondhatod fel a jelenlegit (ami akkor érvényesül, ha legkésőbb harminc nappal az évforduló előtt meg is érkezik a biztosítóhoz), és hogy ne legyen biztosítás nélküli nap, a másik szerződést június 30-i kezdőnappal kell kötnöd.

/ * Ha van biztosítási igazolásod, akkor, maradva a példabeli dátumoknál, ez van rajta:

Évforduló: 2023. június 30.

Díjfizetés rendezve: 2023. június 29.

Ha úgy lenne, ahogy a válaszban van, akkor évről évre egy napot arrébb csúszna az évfordulós nap. /


- Az egyszerre két biztosítás: lehetetlen.

/ 2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról 10. § (1) Ugyanarra a biztosítási időszakra vagy ugyanazon biztosítási időszak egy részére kötött további biztosítási szerződés érvénytelen. /


A netrisket csak díjlista megismerésére használom, sosem bíztam rájuk a szerződést. (Ez egyáltalán nem jelenti, hogy nem bízom bennük, hiszen nincs is tapasztalatom velük kapcsolatban.) Így nem olvastam utána, de úgy tudom, hogy intézik a lemondást és az új szerződést is; el kell olvasni a tájékoztatójukat.


Ha váltani akartam, olyan 40 nappal az évforduló előtt szoktam felmondani a szerződést (természetesen, az évforduló napjára, jogszabály csak ezt engedi), aztán ráértem másikat kötni, az évfordulót adva meg kezdőnapnak. Ezt elég akár az évforduló előtti napon is megtenni; olyan 10-14 nappal az évforduló előtt szoktam csinálni.

2023. máj. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!