Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Hogyan tudom visszamenőleg...

Hogyan tudom visszamenőleg lekérdezni a magyarországi 1990 előtti jövedelmeimet?

Figyelt kérdés
1986-1989 között dolgoztam bejelentve itthon, utána egy év NDK-ban és 1991-től Ausztriában. Beleszámítanak vajon ezek a kezdeti évek a nyugdíjba?
2023. jún. 5. 06:15
 1/5 anonim válasza:
Az NDK biztosan.
2023. jún. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
84%
Űgyfélkapun keresztül kell kérni nyugdíjjárulék fizetési kimutatást, abban jó esetben benne van minden szolgálati idő és talán a jövedelmek is. Ha valami munkaviszony hiányzik belőle, akkor meg egyeztetést kell kérni, de igazolni kell tudni a kieső adatokat.
2023. jún. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#1 Az NDK-ban eltöltött időt online le tudom kérni?
2023. jún. 9. 04:22
 4/5 anonim válasza:
A magyart sem lehet online lekérni, kérelmet kell beadni, és elküldik email-ben. Azt kellene megnézni, hogy NDK-ban hogyan dolgoztál? Kimentél és önállóan találtál munkát magadnak, vagy egy itteni cégen keresztül közvetítettek. Ha az utóbbi, akkor az itteni kimutatásokban szerepelnie kell, amúgy meg a németeknél is meg kell legyen, ott precízek az ilyenben. De nem hiszem, hogy online lekérdezhető.
2023. jún. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A legjobb, ha foglalsz egy időpontot egy kormányablaknál, és megkérded személyesen.
2023. jún. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!