Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Hagyatékba benne lenne ez a...

Hagyatékba benne lenne ez a biztosítás?

Figyelt kérdés

Édesanyám elhunyt egy balesetben volt egy lakásbiztosítása ami egybe volt egy baleset biztositással

illetve van egy hitele is ami ugye szintén bele lett foglalva.

A munkahelyen ahol dolgozott minden munkaválalóra kötve van egy baleseti biztosítás is amin a kedvezményezettnek a cég van megjelölve. A baleset után kb 6 hónapig korházban volt utánna hunyt el.

Pénteken meg kaptam a hagyatéki leltárt amiben benne van az aegon lakásbiztosítás terhelésként a hitel 2m forint

Illetve még az van benne, hogy társadalombiztosítási ellátás kifizetőhely a cég ugyebár.

Na most ha én jól értelmezem akkor az a 6 hónapnyi táppénze lenne még benne akit megkérdeztem a biztosítás ügyben azt mondta, hogy ha meg van jelölve kedvezményezett akkor az a hagyaték tárgyát nem képezi de ugye az nincs is benne a papírba amit kaptam mert az az unionnál van emlékeim szerint kötve.

Volt egy kavarodás miszerint egyik azt mondta be kell adni másik azt, hogy azt nem kell stb szóval most nem értem akkor még sincs benne a hagyatékba de mindenki csendbe van és már 2 hónapja, hogy el temettük. Ezek szerint akkor már rég ki kellett volna, hogy fizesse a cég a biztosítást. Ja és munkából hazafelé történt így munkahelyi balesetnek számít.


2023. jún. 17. 21:29
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!