Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Fizet a biztosító, ha viharos...

Fizet a biztosító, ha viharos jégeső miatt betörött egy duplaüvegű régi ablak külső üvege, viszont a szél csapta be, nem pedig a jégeső darabok okozták a törést?

Figyelt kérdés
Szúnyoghálós ablak, a többi sértetlen ablakon pedig nincs sz.háló. Gondoltam, hogy jégesőkár miatt fizessenek, de nem hinné el a biztosító, hogy attól törött be, ha a szúnyogháló az ablak előtt van?

2023. aug. 5. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy hogy történt ha benne van a biztosításban az üvegkár kifizetik.
2023. aug. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
ha van üvegkár, fizet, jelentsd be, hogy hazaértél és be volt törve.
2023. aug. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%

A huzat kovetkezteben betört üveg általában kizárás alá esik, azaz nem fizet (gondatlanság). Így aki csak az uvegkárra hivatkozik, rosszul tudja. De te is tudhatod, ha már ezen gondolkodsz, hogy mit mondj a biztosítónak:)


A jég jó lehetne, de a szúnyogháló miatt valóban problémás lehet, De sok esetben nem jár el ilyen aprólékosan a biztosító

2023. aug. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Gr*****a Vesta biztosítás, most nézem, tényleg benne van a kizárásokban a szobán belül keletkező léghuzat által okozott kár a kizárásokban.


Az üvegtörés kárnál viszont ez nincs külön említve a kizárásokban, sőt azt írják, hogy BÁRMILYEN BALESET esetén kialakult kár, sőt a léghuzat mint kizárás nem ott van említve, hanem a viharkárnál.


Úgyhogy szerintem nem zárja ki.

2023. aug. 7. 18:22
 5/5 anonim ***** válasza:
68%
Igen ez így szokott lenni, azért írtam, hogy úgy jelentsd be hogy nem becsapódott hanem csak törött volt mikor hazaértél.
2023. aug. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!