Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mennyit kérjen barátom a kár...

Mennyit kérjen barátom a kár okozójától?

Figyelt kérdés

Egy 23 éves barátomat tavaly noverberben baleset érte (hála az égnek életben maradt) és most, hogy már nem kell tolókocsiban ülni miatta, szeretne a baleset okozójától kártéríést viszont nem jártas ezekben a dolgokban és nem szeretne nagy számot benyögni ha azt se tudja mi a minimum amit kérhet. Édesanyám könyvelő, gondoltam valamit tudna mondani, de csak küldött két kinket olyan emberekkel akik ilyenekkel foglalkoznak viszont ez pénzes és neki nagyon szüksége lenne az összes pénzre, viszont akik ilyenekkel foglalkoznak a kártérítésből vonják le a nekik járó pénzt a munkából és elég rizikós ha nem tudjuk mennyit kérnének el érte és, hogy mennyi pénz ütheti a barátom markát. Gondoltam még mi elött ilyen szolgáltatást igénybe vennénk, hátha akad itt egy hozzáértő és egy becslést tudna írni körülbelülre. Megkértem barátom részletesen írja le a balesetet és, hogy milyen következményei lettek. Ide bemásolom az egészet:

A lábamból 4cm tört szilánkosra, műtöttek fém van a bal sípcsontomnál és még mindig szokott fájni azért sántítok néha. Több mint fél év volt amíg lábra álltam újra és még a munkából is kiestem mert akkor vettek fel a baleset előtti nap voltam állás interjún a kórházban voltam mikor hívtak hogy felvetek.


Szóval mesélem hogy történt maga a baleset


Mentem hazafelé biciklivel a boltból egy kis utcába bekanyarodtam mivel tovább nem volt bicikli út gondoltam biztonságosabb egy kis utcába mint a nyílt főúton. Szépen mentem az út szélén ahogy kell volt egy kocsi az egyik ház előtt én ugye mentem arrébb mert valamennyire az úton volt így ki akartam kerülni. Aztán kicsit kinyitodott az ajtó akkor már ott jártam 2-3 métere még jobban húzódtam kijebb, hogy kikerüljem ugye most már az ajtót is ami még mindig alig 5cmre volt nyitva és úgy megállt. Ahogy kerültem volna ki kicsapta a semmiből hirtelen én pedig repültem az út másikfelére. Aztán jött egy másik valaki kocsival aki elkezdett ordítani ennek akkor okozta, hogy már megint mit csinál. Én közben próbáltam magamhoz térni de félig ott voltam félig még próbáltam realizálni mi történt. Ugye kicsi volt az utca ez a másik kocsis elakart menni így a fűre húztam magam a lábam iszonyatosan fájt mondjuk még a menstruációm így is fájdalmasabb szokott néha lenni. Aztán aki előtt az egész történt hozott egy széket nekem felsegítettek adott vizet. Aztán aki okozta haza vitt ami pár méterre volt nem fájt annyira hogy biztos legyek benne hogy tört. Olyan érzés volt miután történt pár percre mintha ficam lett volna. De Józsinak a házába már nem tudtam bemenni én hívtam ki a mentőket az okozó végig ott volt. Ugye automatikusan jöttek a rendőrök is szondáztatak és az öreg részeg volt nem is vezethetett volna. A jogsiját elveték és cserbenhagyásos gázolásként megy az ügy. Utána jöttek a mentősök és vittek a kórházba.



2023. aug. 6. 21:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
7%
50 millió
2023. aug. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 qkker1 ***** válasza:
86%
Keressen egy erre szakosodott ügyvédet, az mindent el fog mondani, mi-hogyan-mennyit kérhet.
2023. aug. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
A barátod életképtelen hogy neked kell helyette feltenni a kérdést?
2023. aug. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%
Ezt már rögtön akkor kellett volna, nem hónapokkal utána...
2023. aug. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
17%
70-80 milliót
2023. aug. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%
Ügyvédet kell keresni. Vagyis kellett volna már az elején. De még most esm késő
2023. aug. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
30%
1 milliárd dollár.
2023. aug. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
79%

Erdekes hogy ugy irod hogy veled tortent kozben a baratoddal.

Az is vicces hogy honapok utan jut eszetekbe a karterites.


Fel kell fogadni egy ugyvedet es polgari peres eljarast kell inditani. Ha nincs idokorlat.

Teljesen mindegy mennyit kertek. Kerhettek 500milliot is. Ugyis elkezdenek az ugyvedek alkudozni es peren kivul egyezseget kotni. Ha nem tudtok megallapodni akkor meg a biro dont.

De ez nem az usa. Itt par millional tobbet ne remelj.

2023. aug. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
40%
Mivel nem Amerikában vagyunk, itthon erre nincs igazán kialakult gyakorlat. Kérheti a hathavi kiesett munkabérét, plusz a kezelések költségeit, ha voltak ilyenek. Fájdalomdíjként pedig jó esetben is csak százezres, esetleg 1-2 milliós nagyságrend, de ehhez már nagyon-nagyon jó ügyvéd kell.
2023. aug. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
71%
Reálisan annyit kérnék el, amennyi ideig kiestem a munkából. Maradandó sérülés esetén többet, akár rendszeres támogatást. Ugyanakkor én is erre szakosodott ügyvédet ajánlok, mert ő ismeri a realitást.
2023. aug. 7. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!