Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mit tudok ilyenkor csinálni,...

Kalos kérdése:

Mit tudok ilyenkor csinálni, ha kocsi vásárláskor átvertek?

Figyelt kérdés
Másfél hete vettem egy magánszemélytől használt kocsit, de a kocsi lerobbant és vontatóval kellett elvinni a szerelőhöz. 1 hétig semmi gond nem volt, de hirtelen hűtővíz hőmérő túl melegedést jelzett és kiderült teljesen üres a hűtővíz. Majd miután feltöltöttem teljesen 100km-ként 1l kellett utána tölteni, de sehol sem folyt el a víz. Majd 3 nap után motorhibát kiírva és füstölve lerobbant a kocsi. Szerelő megnézte hengerfejes és egy vadonnat új csövet raktak be, hogy ezt megakadályozza, de nem bírta tovább, ezért halt meg. javítása lesz 200.000ft + 45.000ft vontatás. Amiről a vevő semmit nem mondott, hogy ilyen hibája van. Szerintettek tudott róla? Illetve mit tehetek, hogy a vevő fizessen nekem kártérítést, mert ha tudom nem annyiért veszem meg a kocsit?
2023. aug. 17. 14:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Rá tdusz keresni a szavatosság és garancia szavakra keresztreferenciában a magánszemély eladóval és ott lesz minden.

Az lesz nehézkes, hogy simán rád lehet fogni, hogy észlelted a hibát, de azért gyötörted addig, amíg meg nem főzted, ahelyett, hogy léptél volna

2023. aug. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyébként utolsó mondtad szerint a vevővel akarod fizettetni, az te vagy...

Esetleg te akarsz átvágni valakit?

2023. aug. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Gondolom a vízpumpa volt a hibás, annak a javítása kb. 100-ezer forint.Szerintem hívd fel a vevőt, és próbáld meg vele barátságosan elintézni a teendőket.
2023. aug. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha maganszemelytol vetted akkor semmit. Garancia es rejtett hiba miatt csak akkor kaphatsz penzt ha kereskedotol veszed.
2023. aug. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!