Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mi tart ennyi ideig a biztosít...

Mi tart ennyi ideig a biztosítóknak fizetni?

Figyelt kérdés

Szóval édesanyám autóbalesetben utasként szenvedett balesetet 6 hónap korházi kezelés után elhunyt.

2 biztosítása volt egy amit most fogunk tudni pótolni a hiányosságokat (jogerős hagyatéki végzés). A másik viszont Aegonnál van amikor volt a hagyatéki tárgyalás szinte zavartak minket az aegon irodájába, hogy rendezzük a kifizetést mivel 500.000ft alatti összegről van szó (432.000) minden papírt ami kellett be adtunk meg egy számlaszámot is ez volt e hónap másodikán. Elméletileg 15 napon belül meg kellett volna történnie a kifizetésnek de ez mégsem teljesült ezidáig. A biztosító nem jelzett van-e valami hiányosság és én is rá kérdeztem azt mondták minden meg van csak az ügy ilyenkor a kárrendezési központba kerül na most akkor honnan számolják azt a 15 napot ha annyi egyáltalán. 3 temetésen vagyunk túl és minden pénz jól jönne mert rengeteg pénz ment el erre és még ezzel a kisebb összeggel is bajlódni kell.


2023. aug. 20. 17:34
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

Ugyanazt a dolgot két külön biztosítással nem tudod kárrendezni. Tehát pl. nem lehet két életbiztosítást érvényesíteni egy ember elhunyta kapcsán.

Részvétem.

2023. aug. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

#1 De lehet! Vagyoni biztosítást nem lehet halmozni. Életbiztosítást igen.

Ugye a káron szerzés tilalma miatt anyagi kár esetén maximum egy biztosítás érvényesíthető és maximum a kár mértékéig. Azaz, ha a lakásodra két biztosításod van és leég, csak az egyik fog fizetni (vagy megosztva fizetnek), de nem kaphatsz többet, mint a károd volt.


Az emberi egészség és élet viszont nem fejezhető ki pénzben, ezért ezekre nincs korlátozás. Ha tíz életbiztosítást kötsz, mind a tizet fel tudod venni halál esetén.

2023. aug. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!