Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Szeretnénk életbiztosítást...

Szeretnénk életbiztosítást kötni, de nem igazodunk ki olyan sokfajta van. 50+ vagyunk, és igazából amit szeretnénk, ha valamelyikünk meghal akkor a másik félnek legyen segítség. Én beteg vagyok, férjem jobb egészségi állapotban van. Hol keresgéljek?

Figyelt kérdés
2023. aug. 24. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos már kicsit elkéstetek vele. Ha te beteg vagy, akkor már vagy nagyon drága lesz vagy nem kötnek veletek.


A nagyobb biztosítókat járnám végig és beszélnék velük telefonon, hogy milyen biztosítást tudtok kötni, szerintem ez le fogja szűkíteni az ajánlatokat.

2023. aug. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Nem tudom számít-e, de nincs hivatalos diagnózisom.
2023. aug. 25. 10:13
 3/5 krwkco ***** válasza:

Nézz meg egy életbiztosítás kalkulátort. (google: életbiztosítás kalkulátor)

Pl. [link]

Vagy keress meg egy független életbiztosítási ügynököt.

google: életbiztosítási ügynök

Vagy pl. liferisk

Vagy a kiszamolo.hu gazdája is "kiharcolt" egy életbiztosítási kostrukciót, ami sokaknak jó.

2023. aug. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor mondjuk lehet, hogy jobb esélyekkel indulsz, utólag nem tudom mi van ilyenkor.


Esetleg a nyugdíjbiztosításokat is érdemes megnézni.


Sajnos pontos biztosítást nem tudok mondani, mert elég gyakran változtatják őket. Amit biztos nem szabad az a unit linked biztosítás és ha lehet, akkor ügyintéző nélkülit kell kötni.


Én azt csinálnám, hogy alapul venném a kiszámoló életbiztosítását és felmennék az összes honlapra (generali, uniqa, alianz stb.) és csinálnék egy nagy excel táblát, kizárnám azokat ahol láthatóan sokkal rosszabbak a feltételek és a többitől bekérnék pontos szerződést.


Ami még egész nagy buli, mi vettünk fel 30 millió hitelt. Erre valami 2x5000 forint körüli összeget fizetünk havonta biztosításra és halál esetén elengedik a fennmaradó összeget.


Esetleg ilyesmiben is gondolkodhattok, hogy vesztek egy lakást kiadásra (ha az albérlet ára fedezi a törlesztőt, nem tudom hogyan állnak most a kamatok), és akkor vagy visszafizeti magát, mire egyedül marad egyikőtök, vagy elengedik a maradékot. De mi fiatalabbak voltunk, mikor felvettük, lehet már nem így működik.

2023. aug. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm.
2023. aug. 26. 11:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!