Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Biztosítási bónusz átvitele...

Biztosítási bónusz átvitele hogyan zajlik?

Figyelt kérdés

Jelenleg van élő biztosításom egy személygépjárműre, B2-es bónusz kategóriában vagyok.

Új autó vásárlása előtt állok (használt autó, csak újabb, mint a mostani), mindenképpen előbb veszem meg az új autót, csak azután kezdek bele a régi hirdetésébe és eladásába.

Azzal tisztában vagyok, hogy az új autóra, ha megkötöm a biztosítást, akkor A0-val kezdek. De amint sikerül túladnom a régin és lemondom az arra vonatkozó biztosítást akkor hogy történik a B2-es bónusz átvitele az új járműre?

Itt maga a gyakorlati megvalósítás érdekel, mert ha megveszem az újat, megkötöm a biztosítást, akkor én befizetem az egész éves biztosítást, nem a negyed éves/fél éves ciklust fogom választani.

Ebben az esetben a bónusz hogy kerül át az új járműre és a befizetett éves díjból visszautalnak x összeget, a bónusz átvitele után? Vagy másképp történik?



2023. aug. 28. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Kérj majd a régi biztosítótól bónuszigazolást, azt beküldöd az új biztosítónak és visszautalják a különbözetet.
2023. aug. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 hájaaa ***** válasza:
Bónusz igazolást kérsz az előző biztosítótól ezt leadod az újban és a különbözetet (kb 10-20%) azt visszautaltatod a számládra.
2023. aug. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

okés, köszönöm, így érthető!


Még egy kérdésem van.

Abban az esetben, ha mégsem adom el az elsődleges autót és továbbra is a nevemen marad huzamosabb ideig, akkor az új autóra kötött A0-as biztosítás jövőre a fordulókor akkor átkerül B1-be? Vagy addig marad A0 amíg a "régebbi" autó a nevemen van?

2023. aug. 31. 17:29
 4/4 anonim ***** válasza:

Párhuzamos üzemeltetésnél a második kocsi bónusza is kúszik felfelé, igen.

De ha ezen gondolkodsz, akkor jobb, ha a másik kocsi pl a párod nevére íratod, mert akkor cserénél megmarad a bónusz.

2023. aug. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!