Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Az önkormányzati TB-átvállalás...

Az önkormányzati TB-átvállalást miért kell minden évben megújítani? Miért nem marad meg automatikusan?

Figyelt kérdés

Azt hiszik ennyire ráérek, vagy ennyire imádok a hivatalba szaladgálni? Hogy jobb dolgom nincs? Tavaly nyár végén voltam, erre ma megint jön a levél a kedves NAV-tól, hogy e hónaptól megint fizetnem kell a TB-t, ami majdnem 10.000 ft/hó.

Mivel nincs semmi bevételem, és nyilván nincs így miből havonta kitokolni 10 ezret a nagy semmire, így most megint mehetek be a héten a hivatalba, megint tölthetem ki ugyanazt a semmitmondó 200 oldal papírt hogy nincs földem, nincs ingatlanom, nincs bevételem, meg mittudomén. Miért nem elég ezt egyszer kérelmezni, aztán maradna addig amíg az embernek nem lesz munkája? (Ami ugye ebben az országban kvázi lehetetlen, de mindegy, nem ez a kérdés.) Azt úgyis lejelenti elvileg a munkáltató, aztán onnantól akkor "kikapcsolnák" az átvállalást. Vagy ha már ott vagyok, akkor miért nem lehet mondjuk 10 ilyen papírt kitölteni egyszerre, aztán 10 évre meg lenne oldva? Tekintve hogy immár örökké marad ez a "kormány", nem fenyeget olyan veszély hogy 10 éven belül ingatlanom, földem, vállalkozásom legyen, szóval...

Arról már nem is szólva, mennyire megalázó minden évben ott lézengeni hogy "Igen, még mindig nem keresek egy fillért se", tudom hogy ez ebben az országban 2023-ban egyáltalán nem meglepő és nem szégyellnivaló, tekintve hogy senki nem tehet róla, de akkor is megalázó érzés.

Szóval röviden, ennek a kabarénak mi értelme van? Mi a bánatnak kell minden egyes évben visszamenni és megújítani a TB-átvállalást?



2023. okt. 24. 16:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval röviden, ennek a kabarénak mi értelme van? Mi a bánatnak kell minden egyes évben visszamenni és megújítani a TB-átvállalást?"


Nagyon egyszerű a válasz: Mert ilyen szabályt írtak elő rá.


Mivel rászorultság alapján adogatják ezt a lehetőséget, ezért rajtad kívül senki nem tudhatja, hogy 1 év után még mindig rászorult vagy-e. Ezért kell újra és újra kérvényezni.


Mit szégyellsz rajta? Nem neked kell szégyenkezned emiatt...

2023. okt. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"Azt hiszik ennyire ráérek"


Hogyha 1 éve nem dolgozol, akkor talán az idődbe belefér, hogy eltökölj 1 napot a hivatalban.

2023. okt. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az nem jutott eszedbe hogy elmenj mondjuk dolgozni?
2023. okt. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Sztem tuti raersz.

Nem is dolgozol... 😃

2023. okt. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem dolgozol, ezért marhára ráérsz.

Örülj neki, hogy évente csak egyszer kell bemenni. Ha rajtam múlna, akkor minden hónapban be kellene járniuk az ingyenélőknek...

2023. okt. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk be lehet adni ügyfélkapun is, nem kell futkozni sehova. Van rá direkt űrlap. Nem is értem a mai világba max a személyi meg jogsi csináltatáson kívül valaki még minek futkozik hivatalba mikor ügyfélkapun már minden elintézhető
2023. okt. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Nem is értem "

Hát például mert nincsenek meg hozzá a feltételei. Ezt nem a kérdezőre értem, csak mondtam egy okot a sok közül ->

- Ügyfélkapu hiánya

- Internet hiánya

- Olvasottak értelmezésének nehézsége

- Kérelem nyomtatvány kitöltése segítség nélkül úgyszintén nehézséget okoz

- Stb.

2023. okt. 26. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

- Ügyfélkapu hiánya ---> e-személyivel, hozzá tartozó kódkártyával két perc alatt megcsinálható otthonról; kormányablakba 5 perc alatt megvan


- Internet hiánya --> Mikor az utolsó csöves kezébe 100 ezer + forintos kategóriás telefonokat látok meg messenger pittyeg rajta meg Viber csörög :D (ugyanazzal az internetkapcsolattal szerintem a normális dolgokat is lehet használni)


- Olvasottak értelmezésének nehézsége (nekem a kérdésre vagy neki? :) pénzügy-számviteles, tb-béres vagyok, tehát értek hozzá :) Aki meg nem tudja, tanuljon meg kb írni olvasni, mert csak az kell hozzá :) )


- Kérelem nyomtatvány kitöltése segítség nélkül úgyszintén nehézséget okoz (lásd előző ponthoz adott válaszomat, írni olvansi kell tudni hozzá)


- Stb... (szerintem stb. nincs)

2023. okt. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8: tényleg sok ember van, aki nem tud értelmezni egy nyomtatványt. és sajnos már képtelen is lesz ezen változtatni


az más kérdés, hogy miért nem talál a kérdező munkát, amikor akkora munkaerőhiány van.

2023. okt. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

8-as. Nekem ezeket nem kell leírnod, mert nem magamról és nem a kérdezőről írtam. Másokról, akik belepréselhetők azoknak a kategóriáknak a valamelyikébe, amelyet felsoroltam.


Ugye azt tudod, hogy nem mindenki képes és akar is lépést tartani a világgal? Attól még ők is emberek, más értékrenddel, igényekkel. Nem mindenki TE vagy, vannak "mások" is...


Láttam közigazgatásban dolgozót, aki azt sem tudta, hogy az asztali számítógépet hol kell bekapcsolni.

Attól pedig külön feláll a szőr a hátamon, amikor mindenkit egyformán akarnak kezelni. Ha van 100 embernek mobilon internete, akkor nehogymár a többi 300 milliónak ne legyen. Miért kell, hogy legyen?

2023. okt. 28. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!