Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Életbiztosítást kötöttem még...

Életbiztosítást kötöttem még 2023 februárban, mikortól tudom bontani velük a szerződést? Még májusban szerettem volna de haver akivel kötöttem mondta még nem opció, várni kell. Ez tényleg igaz?

Figyelt kérdés

Kérdésem az lenne, hogy tényleg van valami pár hónapos időintervallum, hogy nem lehetséges a szerződés bontás? (Májusban szerettem volna bontani velük a szerződést. Haverom náluk dolgozik, így vele kötöttem. És ő mondta, hogy még várnom kell a szerződés bontással) Csak nekem sajnos bűzlik ez az egész időintervallumos dolog több okból is. De addig meg nyilván nem szeretnék vitában folyamodni vele amíg nem sikerült elég információt gyűjtenem. (Kifogása pedig az volt, hogy a NAV megráncigálná több százezres csekkel) Tudnátok esetleg információt adni ezzel az üggyel kapcsolatban?

Sima egyszerű jövőtervezési életbiztosításról van szó.



2023. okt. 29. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A haverod nem akarta elbukni a jutalékát. Ő gondolom a biztosítási ügynök.


Te bármikor felbonthatod, csak akkor az eddig befizetett zsozsó nagyját bukod te is. Legalább tovább nem kell fizetni.

2023. okt. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ohh értem. Köszönöm a választ:) Tudtam van valami ami miatt nem akar szerződést bontattni.
2023. okt. 29. 19:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Kikkel?
2023. okt. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nyugdíjcélú történet és vettél igénybe adójóváírást az SZJA-d terhére, amit a NAV 20% büntetőkamattal növelten követel vissza, ha visszavásárlssal szűnik meg.

Másik eshetőség, hogy simán most telne le a 10 év, amit követően az életbiztosítások mentesülnek a kamatadó (és a szocho) alól, és azért az a 15 vagy 28,5%-a a teljes hozamnak elég magas. Ugyanez a szabály áll az egyszeri díjas életbiztosításokra, amikor nem havonta fizetsz x összeget, hanem az elején egy nagy tőkét fizetsz be, ezesetben az adómentességhez 6 év kell.

2023. okt. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Minek ellenség,ha van barátod,szokták mondani.

Miért kötötted egyáltalán meg?

nov. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Krosszarcu ***** válasza:
Mi eladtuk a lakást, apámnak lett belőle 12 Milliója 10 et vittünk a Grupamához, az rossz volt, felmondtuk, hivtam tanácsadó havert, az belerángatott egy NN biztositó Euró átváltásba, buktunk vele, lett egy halál esetére szóló 10 éves biztositás, de nem apámmal hanem velem szerződtek. Havonta 177 euró, most mondtam fel, mivel nekem magamnak se pénzem se állásom, az üzletkötő visitani kezdett mint a vaddisznó.
nov. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!