Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Munkanélküli segélyt így is...

Munkanélküli segélyt így is felvehetek?

Figyelt kérdés

(lehet hogy már nem is ez a neve, akkor bocsánat, de szerintem tudja mindeki mire gondolok)


Ugy tudom az a feltétele, hogy az elmúlt 3 évben leglabb 1 év biztosítással kell rendelkezni. Nekem az elmúlt 3 évben nincs EGYBEFÜGGŐ 1 évnyi biztosításom, viszont 3-4 hónapok vannak, és ezekből összetevődik 365 nap az elmúlt 3 évben. Így is fel lehet venni?



jan. 21. 08:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy, hogy hány helyről, nem kell egybefüggőnek lenni. Megszámolják a napokat és 10 naponként jár egy nap álláskeresési járadék (ez most a neve). Tehát ha 423 nap munkaviszonyod van, akkor 42 napig kapod (de max 90 napig lehet).
jan. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%

Nem 360 nap biztositasi jogviszony kell hanem 360nap amikor volt munkaviszonyod vagy saját vallalkozasod es fizetted a jarulekokat magad utan.


Biztositasi jogviszonyod akkor is van ha magad utan fizeted a tbt, de az meg nem ad jogosultsagot az allaskeresesihez.

jan. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha az állástalanná válásod előtti 3 évben össze tudsz szedni legalább 360 nap jogosultsági időt (tipikusan munkaviszonyt), akkor jár ellátás. Nem kell egybefüggőnek lennie, akár 80 tételből is összehozhatod ez a 360 napot. Naptári napot!
jan. 22. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3, és tényleg 10 naponta jár 1? Ilyet nem olvastam egyik felületen sem, pedig tobbet is olvastam.
jan. 22. 07:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen 10napra egy. Igy jon ki hogy max 90napra kaphatod ha az elmult 3evbol, az 1095-6 napbol 900at legalabb dolgoztal.
jan. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Így van. 10 jogosultsági nap után jár 1 nap ellátás. Tehát ha legalább 360 nap jogosító időd van, akkor 36 napig kapsz ellátást. Ahhoz, hogy a maximális 90 napig kaphass ellátást, legalább 900 napnyi jogviszonyos nap szükségeltetik az elmúlt 3 évben.


Nem felületeket kell olvasni, hanem a törvényt. :) ->


Flt. 1991. évi IV. törvény 27. §. (2) bekezdés:


"Az álláskeresési járadék folyósítási idejének számítása során tíz nap jogosultsági idő egy nap járadék-folyósítási időnek felel meg. Ha a kiszámítás során töredéknap keletkezik, a kerekítés szabályait kell alkalmazni."

jan. 23. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!