Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Kártérítés megállapításának...

Kártérítés megállapításának lezajlódása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Decemberben volt egy autó balesetünk.Belénk jöttek.Mi voltunk a vétlen fél.

Mivel személyi sérülés nem volt és a károkozó elismerte a felelősségét így rendőri intézkedés nem történt.

Január 9-én volt kint a kárszakértő.

Felmérte a károkat azt mondta, ahogy ő látja gazdasági totálkár.

Hagyott egy kárbejelentő nyomtatvány,h töltsük ki és lefotózva küldjük el az emailcímére. Ez meg is történt. Utána jó ideig semmilyen információnk nem volt.Ma egy hete érdeklődtem telefonon a biztosítónál,aki elmondta,h 19.-én küldtek ki nekünk postai úton értesítőt,amiben többek között az áll,h az autónkat gazdaságtalannak itélték a javíttatásra.Tovabbá,h a károkozónak is ugyanekkor küldtek ki egy károkozói nyilatkozatot.

Már 30.-a ,de még mindig nem érkezett semmilyen tájékoztató. Telefonáljak vagy inkább várjak türelmesen és ne érdeklődjek? Ha a károkozó mégsem lenne olyan együttműködő,mint eddig (Mert azóta sem beszéltünk vele)és eltérés lenne a kettőnk nyilatkozatában ilyenkor mi az ügy további menete?Csak,h mindenre felkészültek legyünk.

Akkor a kettőnk nyilatkozata alapján döntik el,h mi legyen vagy küldenek karszakértőt a károkozóhoz is és majd ő dönti el -ilyenkor hozzánk is újra eljön?-vagy egyenes ágon megy polgári perre az ügy? És ilyenkor ugyanazt a kárszakértőt küldik,aki először volt vagy más valaki jön?

Abban az értesítőben,amit most küldenek nekünk,h gazdasági totálkáros lett a járművünk szerepel benne összeg,h mennyit ajánlanak fel vagy csak akkor tesznek ajánlatot,ha a jogalap tisztázva lesz, tehát ha a károkozó vissza küldi az elismerő nyomtatványt? Annyit mondott a kárszakértő mikor itt volt,h egy hétig felrakja roncsbörzére. Illetve ha szerepel összeg,akkor az most a károkozónak is benne lesz az értesítőjében? Ez mondjuk annyira nem lényeges

Tudom sok a kérdés de húzódik már egy ideje és mivel még nem voltunk ilyen helyzetben így sok a kérdőjel.

Köszönöm ha tudtok válaszolni.



jan. 30. 17:45
 1/5 anonim válasza:
Biztosítók mind egytől egyig sumákok. Fogják húzni halasztani még egy jódarabig én szintén közlekedési baleset ügyben kértem kártérítést ügyvéd srgítségével már 1 éve tart és sehol semmi csak elbírálás alatt van az ügy és kész az én szerettem el is hunyt. Mocsok egy banda mind. Ne várd a galambot azt tanácsolom ha nem hivogatod őket sz@rnak a fejedre amíg nem hívod fel hetente 3x legalább őket és nem küldöd el melegebb éghajlatra nem csinálnak semmit se!!
febr. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Sajnálom és részvétem.

Nálunk nem volt személyi sérülés így rendőri intézkedés sem történt,amit már nagyon sajnálok. Viszont így nem értem miért húzzák. Nincs ilyen esetben szabályozva,h mennyi idejük van döntést hozni? Az oldalukon az volt írva,h három napon belül felkell vennie a kapcsolatot velünk a kárszakértőnek és öt napon belül kijönnie kárszemlére,ehhez képest 14. nap után hívott és 19. napnál jött ki kárszemlére. Az is volt írva,h miután kint volt a kárszakértő egy hetet lehet fent a gépjármű roncsbörzén ,ezt a kárszakértő is így mondta és 15 napjuk van arra,h ajánlatot tegyenek. Ehhez képest január 19.en adtak fel egy levelet,ami azóta csak pénteken ért ide és csak annyi áll benne,h Gtk. Lett az autó.

Ezek az időtartamok bőven kimentek az ő oldalukon feltüntetett határidőkből.

febr. 5. 09:16
 3/5 anonim válasza:
A 15 napot onnan számolják ahonnan ők gondolják ha meg valami hiányzik akkor ismét onnan fogják számolni a 15 napot amikor utoljára be érkezett a szükséges dokumentum. Ezeket én is számolgattam először naptári nappal de aztán rá jöttem, hogy csak nekünk számít a hétvége, ünnepnap meg minden ha fizetni kell nekik csak a munkanap.
febr. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi.Az a baj,h már munkanappal is túl vitték,de igazad van,valszeg ahányszor valami hiányzik, jelen esetben már csak a károkozói nyilatkozat ,annyiszor kezdik újból a számolgatást...
febr. 5. 16:05
 5/5 anonim válasza:
Mindenképp telefonon kell velük beszélni kérdezni biztos meg van-e, beérkezett-e ami kell nekem volt olyan életbiztosítással kapcsolatban, hogy azt mondták folyamatban van az elbírálás meg úgy látja minden papír beérkezett aztán kiderült, hogy mégsem a 15. napon és akkor megint küldjem el ami kellett nekik aztán várni 3-4 napot mire beérkezik és ismét 15 nap állította, hogy 15 napon belül lehet akár a 3.-napon is el bírálásra kerül de aztán mégis kitolták a 15. napig ráadásul este 6 órakkor érkezett számlára az ember bele fárad mire a végére ér főleg amennyi időbe telik nekik addig önerőből majdnem meg oldódik a probléma.
febr. 7. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!