Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Elveszett TB kiskönyv esetén...

Elveszett TB kiskönyv esetén olvastam hogy lehetőség van felkeresni az előző munkáltatókat és újra bejegyezni egy rózsaszín kiskönyvben az addigi munkaviszony igazolásokat. Ennek mi a menete ? (Bővebben lenn)

Figyelt kérdés

Szóval fel kell keresnem az eddigi munkáltatóimat, akár telefonon, akár személyesen a portán a cégnél, és jelezni hogy Kiss Pista vagyok, 2018 február 16-tól 2021 március 14-ig nálatok dolgoztam, légyszíves ezt igazoljátok le egy TB kiskönyvbe?

Vagy hogyan ?


Kötelezőek megtenni, vagy ha rossz indulatúak el is hajthatnak ?


febr. 6. 09:34
 1/2 anonim ***** válasza:
A munkaviszony megszűnésekor kötelesek kiadni a megfelelő igazolásokat és egyebeket. Ha ezt megtették, akkor részükről minden ok. Természetesen te felkeresheted őket, hogy újra adják ki, viszont ez részükre már nem kötelező, mivel a törvényi kötelezettségüket korábban teljesítették már. Nekik már csak akkor kötelező foglalkozni az üggyel, ha valamilyen hivatal (NAV, TB, MÁK, stb) kötelezi őket további adatszolgáltatásra.
febr. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Kötelezőek megtenni, vagy ha rossz indulatúak el is hajthatnak ?"

Ha veszel a nyomtatvány boltban egy rózsaszín kiskönyvet, és úgy állítasz be hozzájuk, akkor látják a jóindulatot rajtad, és lehet megcsinálják jófejségből. De nem kötelességük, mert egyszer már odaadták, csak te tojtál megőrizni és vigyázni rá.

febr. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!