Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha 2024.02.02. napjától...

Ha 2024.02.02. napjától egészségügyi szolgáltatási járulékot kell fizetnem, de 02.06-án kezdtem az új munkahelyemen, akkor is be kell fizetnem a két időpont közötti négy napot?

Figyelt kérdés
Nem mint ha nem tudnám befizetni vagy ilyesmi.... csak úgy értesültem róla, ha csak pár nap telik el a két munkahely váltás között, akkor azt nem szokták, kérni. Illetve abban az esetben is érvényes ez az átfedés, ha valaki segélyen volt? Ha valakinek van ebben tapasztalata, megköszönném, ha leírná. Tudom, hogy elsősorban a Navnál kellene érdeklődni, de gondoltam hát ha itt gyorsabban reagálnak, illetve kapok választ.

febr. 12. 20:13
 1/7 A kérdező kommentje:
Hány nap lehet maximum az átfedés a két munkahely között? Ha egyáltalán van ilyen.
febr. 12. 20:14
 2/7 anonim ***** válasza:
45 napig még biztosítva vagy . Nem valószínű hogy ezt bevasalják rajtad.
febr. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy milyen hosszú volt az előző jogviszonyod. A 45 napos biztosítás a maximum. Ha annál rövidebb volt, akkor annyi napig áll fent a biztosítás, ahány napig tartott a munkaviszony.
febr. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Egy napra 380 Ft. az egészségügyi szolgáltatási járulék összege.
febr. 13. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"akkor azt nem szokták, kérni."


Ez nem szokás kérdése, hanem jogszabály írja elő.


Ezt írod:

"Ha 2024.02.02. napjától egészségügyi szolgáltatási járulékot kell fizetnem, de 02.06-án kezdtem az új munkahelyemen, akkor is be kell fizetnem a két időpont közötti négy napot?"


Ha valóban február 02-ától van fizetési kötelezettséged, akkor bizony be kell fizetned azt a pár napot. Itt most az a kérdés, hogy tényleg február 02-ától van fizetési kötelezettséged, vagy sem.

A fizetési kötelezettség kezdő napjáról a NAV írásban értesíti az adózót. Kaptál olyan értesítést, hogy február 02-től fizetned kell egészségügyi szolgáltatási járulékot?


Létezik a biztosítási jogviszonyok közötti "passzív" időszak, amikor járulékfizetés nélkül is jogosult vagy egészségügyi ellátásra. Ennél szokták emlegetni ezt a maximum 45 napos történetet.

Mivel ezt jogszabály teszi lehetővé, ezért nyilván ismeri a NAV is ezt a szabályt és ha értesít a fizetési kötelezettségről valakit, akkor ennek figyelembevételével teszi mindezt. Tehát a passzív időszakot is belekalkulálja.


Kaptál a NAV-tól értesítés a járulékra vonatkozóan, vagy csak szerinted kellene február 02-től fizetned?

febr. 16. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyébként ha adott 4 napban nem volt egészségügyi ellátás, akkor nem fognak foglalkozni vele. Sőt: engem még régen nem tájékoztattak, TB nélkül voltam orvosnál, jött szerelmes levél, közben már volt utánam befizetés bőven, az fedezte az egészet, ezért elengedték. Nálam nem 4 nap volt.
márc. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már elintéztem.....
márc. 6. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!