Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Kgfb felmondásához ez járható út?

Kgfb felmondásához ez járható út?

Figyelt kérdés

Alfa biztosítónál voltam eddig ahol a jövő évi tervezet 37.000 ft lenne negyed évre. A Köbénél kötöttem egy szerződést, ők kihozták 14.000 ft-ért negyed évre. De viszont az Alfa annyira bürokratikus, hogy a másik biztosító nem tud faxolni nekik. Így a régi kgfb biztosítást csak én tehetem meg személyesen.

Mivel eddig nem mentem be felmondani, így kicsúsztam a 30 napból, mert május 3 a forduló. Tehát már nem lehet felmondani. Most akkor 2 biztosításom lesz?


Az járható út, hogy az autó üzembentartói jogát átruházom egy ismerősömre? Ugye ekkor kell csináltatni egy új forgalmit, ami 6000 ft. Plusz mivel nem egyenesági rokon, a vagyonszerzési illeték 50%-át kell kifizetni. A vagyonszerzési illeték 22.500 ft ennek az 50%-a, 11.250 ft. Mivel a tulajdonos maradok én, így eredetiségvizsgálat, átírást nem kell fizetni. De még így is sokkal jobban járok. Ez járható út?

Így az össz költség, 17.250 ft plusz az új biztosítás díja.



ápr. 7. 22:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Faxolni :D Bocs... Emailt se ismerik? Komolyan, mert en most mentem at az Alfahoz. Az osszeg amit irsz, nem eves? Mert nekem az eves kb ennyi, azert is mentem at. Amugy sztem nem lesz 2 bizositasod, maradsz a reginel ha kicsusztal a hataridobol - persze kerdezz ra naluk.
ápr. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem éves. Negyedéves, mivel B04-ben vagyok.
ápr. 7. 23:09
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Ha más lesz az üzembentartó, akkor közel sem biztos, hogy neki is 14 ezer lesz a kötelező, sőt.
ápr. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem.

Marad a regi!

ápr. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az új biztosítás érvénytelen, ha van élő biztosítás az autón. Marad a régi. Emailben vagy sima levélben is le lehet mondani. Személyesen nem kell bemenni már sehova. Be lehet, de nem az egyetlen mód.


Mondjuk évi 80 ezer forintért én bementem volna.

ápr. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha kicsúsztál a határidőből akkor már nem válthatsz biztosítót, hiába kötsz az új biztosítónál. Mondjuk nem értem, mit vacakolsz magadnak, amikor ott a Netrisk meg a többi alkusz, aki mindent elintéz helyetted.

Azt sem értem, miféle nagy dögöd lehet, ha B04-ben ilyen rettenet drága a biztosításod, nekem (igaz B10-ben) évi 20 ezer.


Azt egyáltalán kiszámoltad, hogy az ismerődödnek mennyi lenne a kötelező? Mert lehet, hogy neki még drágább. Ha meg oda-vissza íratod az üzemben tartási jogot, akkor többe kerül a leves, mint a hús.

ápr. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#2 En b2. Csak kivancsisagbol, milyen autod van?
ápr. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7


Szóval a nagy batár autó, egy 2011-es Chevrolet Spark. Ami 993cm3

2004 óta vezetek, igaz 2021-ben volt egy koccanásom, amire 128.000 ft-ot fizetett ki a biztosító, s volt egy tavaly, amire 140-et. Ezért vagyok b4-ben.

ápr. 8. 16:58
 9/11 anonim ***** válasza:

Ja, hát akkor károkozói felár miatt ilyen drága. Ha csak simán b4 lennél, fele ennyi se volna.

Elég potom kárösszegek, valszleg jobban jártál volna, ha kifizeted és most b8 lennél.

ápr. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mi az a károkozói felár? Úgy tudom, ha kárt okozok, csak simán visszaveszik a bónuszbesorolást és azzal emelkedik a díj. Ilyen, hogy károkozói felár, még nem is hallottam. S a Köbe nem számít fel károkozói felárat, hogy náluk meg jelentősen kevesebb a díj?
ápr. 8. 18:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!