Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Beázás, csőtörés. Valóban...

Beázás, csőtörés. Valóban kifizeti a biztosító a teljes összeget vagy csak azt, amit a kárfelmérő "gondol"?

Figyelt kérdés
A helyzet bővebben: kész lett egy szuper fürdőnk, ahol valami rosszul lett szerelve és áztatta az alatt levő konyhát. Fel kellett bontani a fürdőben a padlót kb. 2m2-en és a falat is 2 helyen, mire meglett a hiba. A kárfelmérő annyit mondott, hogy csak annak a szaksznak a helyreállítását fizetik, ahol a hiba volt, mindegy, mekkora a kár a feltárás alatt. Mivel ha a hiba feltárása azonnal megtörnénik a jó helyen, akkkor összesen 4 csempét kellett volna leverni és egy 30cm-s csövet cserélni. Így viszont a 2m2-t kellett felverni betonig, az összes padlólapot felszedni, padloponozni, visszaburkolni és persze a hibát a falban javítani. Így kb. 800e Ft lett a feltárás és javítás végösszege, van róla számlánk. Ezt így kifizeti vajon a biztosító vagy csak a kb. 200eFt-ra számítsunk, amibe került volna, ha csak a hibánál tárják fel? Vannak fotók, mindent dokumnetáltunk, ahogy a biztosítós srác kérte. (ALFA biztosító)
ápr. 13. 07:25
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Dehogy fogja. 60 ezer forintot fogtok kapni kb, az a standard.
ápr. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudom, hogy az ALFA biztosító mennyire korrekt, de legyen szerencséd, nem úgy, mint nekem.


Éppen tegnap "böktem rá", hogy elfogadom a nyomott ajánlatát az Allianznak, mert ha nem, akkor vigyek neki a helyreállításról számlát és azt vagy elfogadja, vagy sem. Hát én fogom helyreállítani, tehát számlát nem fogok tudni vinni róla.


5 éve hasonló esetre fizetett 148 ezret, most pedig 108 ezret ajánlott meg szinte ugyanazért.


Figyelj!

Egységár vakolat leveréshez idén: 303 Ft/m2 5 éve: 3.438 Ft/m2

Glett kaparás idén: 425 Ft/m2 5 éve: 1.182 Ft/m2


Vicc az egész. Nem tudom, hogy mi alapján dolgoznak, de szerintem hasra ütnek. Tervezem, hogy biztosítót váltok.

ápr. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Két módszer van: vagy elfogadsz egy kalkulált összeget és azt fizetik számla nélkül, vagy számlákat viszel, amit kifizetnek. Ha a számla összegét sokallják, akkor bíróságra lehet menni. Minden kárt téríteniük kell, tehát nincs olyan, hogy csak eddig vagy addig.


Jelen esetben viszont szerintem annak is örülni kell ha egyáltalán fizet, mert egy kivitelezési hibából eredő kárt a kivitelezőnek kellene térítenie.

ápr. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Biztosítók nem nagyon szeretnek fizetni. Én is felmondtam a lakásbiztosításom mert először nem akartak fizetni a csőtörésem miatt, aztan végül kaptam 45 000 forintot festésre, holott a konyhabútor, parketta, vakolat tönkrement és elfojt 90 m3 víz
ápr. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"vagy számlákat viszel, amit kifizetnek."


Így kéne működnie, de sajnos nem így működik.


Azt az évek során észrevettem, ha helyszíni szemlét tartanak és nem online intézik ajánlattal a kártérítést, akkor vastagabban fog a ceruzájuk. A kétfajta ajánlat között nálam m2-ben is jelentős eltérések voltak. Ugyanaz a helyiség egyszer 10 m2 volt, másszor meg 16 m2. Fingjuk nincs, hogy mit számolnak, csak minél karcsúbb legyen a végösszeg. :)


A következő alkalommal (remélem nem lesz ilyen) tényleg szakemberrel fogom helyreállíttatni a káromat. Kíváncsi vagyok a végösszegre hogyan reagál majd a biztosító.

ápr. 14. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Majd ha megkapom a kártérítést, megírom mennyi volt. Én is kíváncsi leszek...
ápr. 14. 19:59
 7/8 anonim ***** válasza:
Oké, köszi. Ha jobban fizet, mint az enyém, akkor váltok. :)
ápr. 15. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
1 mégyzetméternél nagyobb felület esetében a teljes kárt fizeti,amennyiben van árajánlatod,vagy számlád.
ápr. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!