Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Axa vagy Aegon? Melyik a jobb...

Axa vagy Aegon? Melyik a jobb magánnyugdíj-pénztár?

Figyelt kérdés
Én most az Axánál vagyok, oda kellett belépnem, amikor 2006-ban dolgozni kezdtem. Minimálbért kerestem, szóval nem volt valami magas a járulékom, 2007 március óta pedig GYED-en vagyok (abból is vonják). Most egy ideje hívogatnak az Aegontól, hogy lenne-e kedvem váltani. Váltsak oda? Jobban járok úgy, vagy nagyjából ugyan olyan? Ha rosszabbul tuti nem járok vele, akkro akár váltanék is, hadd örüljön a hölgy aki hívogat, de csak akkor, ha én ezzel nem járok rosszul. És egyáltalán, mennyi utánajárásba telik nekem ez? Mert a hölgy szerint igazán semmiség, de persze nyilván nem fogja azt mondani, hogy napokig szaladgálni kell majd papírok után. És egyáltalán, megtehetem-e, hogy váltok, amíg GYED-en vagyok? Ja, azt nem írtam, hogy én kölcsönzött munkaerő voltam, csak a kölcsönző céggel vagyok szerződésben, nem a tényleges munkahelyemmel.
2009. jan. 5. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Egyértelmüen az AXA a jobb! De hogy hiteles legyen meg tudod nézzni a www.pszaf.hu weboldalon is, ahol azt fogod látni hogy az AXA éves hozzama 8.17%, az Aegon pedig kb: 4%-nál van! Azt hiszem ez eléggé egyértelmű!

2009. jan. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Axa! de náluk is a Prémium Pénztár, nem a sima!!
2009. jan. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Egy kis csúsztatás az, hogy az Axanak 8% az Aegonnak meg 4% az éves hozama. Igen, tavaly így volt. De a tíz éves átlagot ha megnézzük, az Aegon jobban teljesít egy hangyányit. Na meg ugye az se mellékes, hogy az Aegon kisebb költséggel dolgozik, tehát több pénzt tud az ügyfél pénzéből ténylegesen befektetni.

Rosszabbul nem jársz, ha átváltasz (amit szabadon megtehetsz ha már legalább fél évet eltöltöttél az előző nyugdíjpénztáradnál).

Egy papírt kell kitöltened, meg a munkáltatóddal aláíratnod (így hogy GYEDen vagy, megmondom őszintén nem tudom mi a menete), szóval elméletileg tényleg nem nagy papírmunka az egész.

2009. febr. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A pszaf.hu honlapon össze tudod hasonlítani a hozamaikat. 10 éves átlagban az AEGON jobb hozamokat hozott, az utóbbi 2 évben viszont az AXA nagon ott van. Ha váltani akarsz, bármelyik honlapjáról letöltheted a szükséges dokumentmokat. Kitöltöd, aláiratod a munkáltatóddal, kölcsönződdel, (amelyik fizeti utánad a járulékot), és elküldöd a pénztárnak. Az átlépés költsége az eddig felhalmozott megtakarítás 1 ezreléke. Ez bagatell. Fél évenként válthatsz.
2009. márc. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

rövidtávon az AXA, de az egyik pénztár, aki nagyon kockázatkereső,kiváncsi leszek jövőre a hozamjaira

hosszútávon az AEGON, az egyik legmegfontoltabb befektető a piacon, és hosszú távon biztosabbnak tűnik, stabilabb alapokkal rendelkezik

2009. okt. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete kötelezi az átvevő magánnyugdíjpénztáradat, hogy összehasonlítsa a befektetési teljesítményeket, vagyis ha át akarsz lépni az Aegonhoz, 3 példányban ki kell tölteniük a következőket:

Átvevő Pénztár (Aegon) nettó hozamráta 2008: -17,17

Átadó pénztár (Axa) nettó hozamráta 2008:

klasszikus portfólió: 6,26

kiegyensúlyozott p.: -11,91

növekedési: -14,46

Aegon átlagos 10 éves hozamráta: 5,93

Axa:8,64 7,38 illetve 6,31

Vagyonnövekedési mutatójuk (1999-2008):

Aegon: 2,71 Axa:8,19


Ezeket az adatokat a PSzÁF adta ki.

Innentől kezdve egyértelmű, hogy AXA!

2010. jan. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!