Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mi a helyzet a TB-vel?

Mi a helyzet a TB-vel?

Figyelt kérdés
Tavaly júniusban fejeztem be az iskolát.Azóta elkezdtem szakmát tanulni de jelenleg szünetel munkahelyem pedig nincs.nemrég voltam a munkaügyibe és szó volt a Tb-ről hogy mostmár fizetni kell.Hogyis van ez?eddig akkor biztosítva voltam vagy csak a munkaügyibe való regisztráció után kell ezt rendezni?
2010. nov. 15. 09:58
 1/2 anonim ***** válasza:
polgármesteri hivatalban 1 évig fizetik neked, csak el kel intézned.
2010. nov. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A munkaügyi csak akkor rendezi a TBdet, ha pénzbeli ellátást (járadékot, segélyt, átképzési támogatást) kapsz tőlük.

Amikor nappali tagozatos tanuló/hallgató vagy, az iskola által vagy jogosult a TB ellátásokra.

Ha nem vagy semmilyen jogviszony alapján jogosult az eü. ellátásokra, akkor kell magadnak rendezned.

Ha szociális és vagyoni helyzeted alapján rászorult vagy, akkor kérelmedre rendezi az önkormányzat.

HA nem, akkor magad után kell fizetned (jelenleg havi 4950 forint)

2010. nov. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!