Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » A házasságom előtt vett...

A házasságom előtt vett autómra kötöttem egy cascot. Szétköltözésünk után egy káresemény összegét nem a szervíznek utalták, hanem a válófélben lévő feleségemnek, aki azt felvette és elköltötte. Ilyen esetben ki a felelős, kinek kell visszafizetni?

Figyelt kérdés

Négy éve, a házasságom előtt vásároltam egy személygépkocsit. Az akkor még barátnőm mint biztosítós üzletkötő kötött velem egy kötelezőt és egy cascot. A házasságunk utolsó napjaiban 2010 tavaszán a gépkocsimon kár keletkezett. Elvitettem egy nagy szervizbe, ahol megcsinálták. Viszont a biztosítást a feleségem rosszul kötötte meg, így a kár összegét azaz a javítási költséget (kb 250. 000) nem az szerviznek küldték, hanem a tudtom nélkül a feleségem számlájára – akivel akkor már külön éltünk. Azt is csak később tudtam meg, hogy a feleségem ezt az összeget felvette, és nem adta át az szerviznek.


Ilyen esetben ki a felelős, kinek kell visszafizetni?

-Az üzletkötőnek aki rosszul írta meg a szerződést,

-annak aki a pénzt jogtalanul átvette?

-vagy az autó tulajdonosának?


Ez minek minősül: csalás, sikkasztás?


2011. márc. 7. 12:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondolom azért utalták a pénzt erre a számlára, mert ez szerepelt a szerződésben.A szerződést pedig te írtad alá, és te nem módosítottad a válásod után.

Tehát a biztosító jogosan utalt, a feleséged jogosan (bát nem etikusan) költötte el a pénzt.

Ha aláírsz egy szerződést akkor neked kell tisztában lenni a tartalmával aláírás előtt.

2011. márc. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát akkor elmondom a teljes igazságot:

összevesztünk, és a kocsit összetörtem. Ő intézte el a papírokat, hogy azért a kocsi meg legyen csinálva, (mint később megtudtam ő hamisította alá a nevemet). Tehát aláírt a nevemben egy megbízást a szervizzel, hogy csinálják meg, és ki lesz fizetve. Ezen a megbízáson ő írta be a saját bankszámlaszámát - a szerviz bankszámlaszáma helyett.

2011. márc. 7. 14:18
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha hamisította a nevedet és ő írta be a saját számlaszámát, akkor az magánokirat hamisítás. Perelhetsz érte. Majd egyszer vissza is fogod kapni a pénzt.
2011. márc. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

most te vitted el megcsináltatni(kérdésedben), v a feleséged(válaszodban)?

ez így eléggé bűzlik...


vagy te vitted el, de feleség csinálta a papírmunkát? ebben az esetben ahogy feljebb írták magánokirathamisítás, feljelentés, és mivel az asszonynak utalták a pénzt ezért rajta is fogják behajtani. kivéve ha már te kifizetted a szervizt, úgy neked kell perelned az asszonyt

2011. márc. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!