Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Kötelező biztosítást nemfizeté...

Kötelező biztosítást nemfizetés miatti felmondta a biztosító, a tulajdonosa ugyanis elhalálozott, mi a teendő?

Figyelt kérdés
A családban történt egy haláleset tavaly. A biztosító felmondta a biztosítást díjnemfizetés miatt és fedezetlenségi díjat követel a kiesett időszakra. A hagyatéki tárgyalás most zajlott le és került átírásra az autó. Nem értem, hogyan tehetik ezt meg, amikor az autónak nem volt tulajdonosa egészen mostanáig tavaly év közepétől kezdve. Nem felelőtlenségből, vagy nem akarásból nem volt fizetve, hanem mert elhunyt akié volt a kocsi. Ilyenkor mi a teendő?
2011. ápr. 13. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Tud a biztosító a halálesetről?
2011. ápr. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen, tud róla.
2011. ápr. 13. 19:40
 3/5 A kérdező kommentje:
tehát most milyen jogon követelnek az örököstől 50 ezer forintos nagyságrendű összeget arról az időszakról, amikor még nem az övé volt az autó, nem volt a nevén, magyarán jogilag semmi köze nem volt hozzá, míg a hagyatéki le nem zajlott?
2011. ápr. 13. 19:48
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem ez egy kicsit zavaros, szerintem nem tudunk mindent! Én úgy gondolom a díj nemfizetéssel a szerződés és a kockázat valamikor megszűnt a tulaj halála után. Ez ok-s. Volt egy hagyatéki végzés és azzal együtt kijelöltek egy új tulajt. Ez is ok-s. Szerintem arra az időre kellene megfizetni a fedezetlenségi díjat az új tulajnak, ami a hagyatéki végzés dátuma és az új biztosítás megkötése közötti időszak volt (ha volt). Ez lenne korrekt.

Viszont: Az új tulaj örökölte az autót, amire nem fizették be a kötelezőt, amit ugye egy forgalomban lévő autóra kötelező fizetni is. Tehát örökli a tartozást is. A megoldás az lett volna, hogy valaki tovább fizeti arra az időre is a biztosítást, amíg a hagyatéki le nem zajlik, vagy ki kellett volna vonni a forgalomból a kocsit ami viszont nem biztos, hogy sikerült volna mert az a tulaj jogköre.

Szóval kellemetlen a szitu, de valószínű nem elkerülhető a fizetnivaló...

2011. ápr. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy megoldás van, ha lemondsz az öröklésről. Akkor a tartozást nem öröklöd, de nem is kapsz semmit.

A többit meg előttem megírták.

2012. dec. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!