Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » MKB egészségpénztár, mi a...

MKB egészségpénztár, mi a véleményed?

Figyelt kérdés

2009-ben az akkori munkahelyemen Cafetéria keretein belül kaptam MKB egészségpéntár hozzájárulást. Ami annyit tesz, beléptem az egészségpénztárba, a munkahelyem pedig havi 3e forintot ráutalt. Gyűlt-gyűlt rajta az összeg, a munkahelyem megszűnt, a kártyán szereplő ősszeget pedig elköltöttem. (Most 650Ft van rajta.)

Igazából fogalmam sincs, hogy most mit csináljak vele!?

Arra gondoltam, hogy vagy lemondom, vagy teszem azt minden hónapba átutalok rá egy kisebb összeget mondjuk 3e forintot.

Szerintetek mennyire van értelme gyűjteni rajta a pénzt? Ha jól tudom kamatozik valamennyit, és nehézkes időben, betegség esetén jól jöhet.

Kicsit képzavarban vagyok, mert azt olvastam a honlapjukon, hogy havi 1000Ft a tagdíj, amiből 900 valahány forintot elkölthetek, de én pl még soha nem fizettem rá semmilyen összeget.

A honlapot hiába böngészem, nekem zagyvas, SZJA így, SZJA úgy, tagdíj, adóbevallás stb.

Szóval, letudná nekem írni valaki egyszerűsítve, hogy tulajdonképpen most mi is a helyzet? Van akinek van ilyen kártyája?

Előre is köszönöm!


[link]


2011. jún. 25. 17:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nos, az mkb oldala tényleg nem túl egyszerű, de megpróbáltam kihámozni neked a lényeget.

Aki fizet egészségpénztárba és fizet adót is annak a befizetés után jár 20% adó visszatérítés (eddig 30 volt, de hát ez van )

Tehát ha befizetsz egy évben 100000Ft-ot akkor 120.000Ft-ot költhetsz olyan dolgokra, amit itt írnak

[link]

Javaslom törekedj az 1-es típusú dolgokra költeni ezt a pénzt mert ott biztos nem kell plusz adót fizetned.

Illetve sajnos ez így túl szép lenne, hogy kapsz ajándékba 100 forintért 20-at, ezért a pénztár levon némi működési pénzecskét, ami ha jól láttam össz 7.1% vagyis az előző példánál maradva 92.900.-ft + 20.000Ft = 112.900.-Ft amit költhetsz.

A 20.000.-ft pedig a következő évben jár vissza az adódból.

A dolog igazán úgy jól használható, ha nem 3000ft-okat raksz rá, de úgy láttam az mkb nem a legolcsóbb, ha sokat költesz róla akkor sem.

Akkor jó ez a dolog, ha az egész család neked hozza a számlát a gyógyszerekről meg bébicuccokról, meg ha fogorvoshoz kell menni akkor elszámolható, és a lényeg, hogy táppénz kiegészítésre is használható!!! Főleg hogy most már 5000Ft lett a max. táppénz.

Egy családban érdemes tartani legalább egy ilyet. És ha idősebb szüleid, nagyszüleid vannak, akik sajnos sok gyógyszert kényszerülnek általában venni, akkor vagy ők segíthetnek neked azzal , hogy a Te nevedre veszik a gyógyszert(hiszen így is úgy is kell nekik) és Te majd visszakapod az adódból, vagy ha jó fej vagy, akkor ők kapják meg tőled a kedvezményt és így segíted őket kedvezőbb áron gyógyszerhez jutni. Ki így, ki úgy csinálja. Nincs ebben semmi kivetnivaló.

Szóval jó dolog ha megtanulod használni...

És igen, még fizet némi kamatot is ami kompenzálja valamennyire a költséglevonást. És még sok más...

Nekem Generalis van és ott évi 100.000-ig több a levonás de 100.000fölötti résznél már csak 1% a levonás :) ezért ha ügyesen csináljuk ez elég jó:)

És azt is lehet, hogy fizetgeted az aprópénzt (3000-5000Ft/hó) és ha tudod hogy van vagy lesz mit elszámolni, akkor még teszel bele külön. Szóval rengeteg dolog lehet még vele.

Remélem segíthettem. És ha kell még segítek... üdv

2011. jún. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ne haragudj amiért csak most reagálok, nem voltam net közelben.

Először is, nagyon szépen köszönöm a válaszodat, igazán korrekt volt. Sőt, messzemenően, sokat segítettél!

Azonban ha nem haragszol kérdeznék még.

Szóval, befizetek x összeget, amiből a következő évben visszatudok igényelni 20%-ot. (Amennyiben az „1” típusú dolgokat vásárolok.)

Az adóvisszatérítést amit a következő évben kapok, az teszem azt pl. az adóelőleggel kapom vissza (ha jár vissza), vagy az egészségpénztár kártyájára kapom vissza?

Szerencsére én nem költök gyógyszerre, azonban a testvérem sajnos igen, illetve nemsokára várható egy baba is a családba. Ha pl az öcsémnek sok gyógyszert kell kiváltania, az nem jelent gondot, hogy az Ő nevére szól a recept, és én kifizetem a EB. kártyával? Illetve ha EB. kártyával fizetek, akkor mi a teendőm? Gyűjtenem kell a számlákat, vagy a patika továbbítja a pénztár felé, aki majd az adóbevallás előtt küld nekem egy összesítőt, „infot”, mit, hogyan, mennyit tudok, kell bevallani? (Beleértve a befizetést is.)

Ne haragudj, de tényleg suta vagyok ehhez.

Még egyszer, köszönöm!

2011. jún. 27. 18:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy az adóelőleggel együtt visszakapod, de ha akarod, befizetheted újra az egészségpénztáradba is.


Ha megjelölöd kedvezményezetteknek őket, akkor még trükközni sem kell. Egyenes ági rokon lehet a kedvezményezett és elszámolható nekik minden, ami szabályos és ott van a honlapon. Csak meg kell jelölni kik azok, akik szerepeljenek közte.


Ha pl a gyógyszertár elfogadja a pénztár kártyáját, akkor helyben fizethetsz vele annyit, amennyi fedezet van rajta. Ha számlát kérsz (vagy kapsz a rokonoktól) akkor pénztára válogatja, de jellemzően valamilyen elszámoló lapon beküldöd a számlát a tagazonosítóddal és visszautalják a pénzt a bankszámládra.


És nem gond, ha a recept más nevére szól. A patika megoldja. A fizető fél lehet más is. (jellemzően)


És a következő év elején a pénztár küld a befizetéseidről egy összesítőt, hogy mennyi adót igényelhetsz vissza.


még valami?

2011. jún. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia,


én MKB-ep tag vagyok. Nekem a cég teszi rá Cafetérián keresztül a pénzt, de néha én is pakoltam már rá. Ilyenkor ennek az összegnek (mármint amit én rátettem) a 20%-át megkapom jövőre úgy, hogy az állam teszi rá az egészségpénztáramra (természetesen csak akkor, ha legalább annyit adóztál az éven). Amúgy kamatozik a pénz, de egy bizonyos részét az MKB elvonja (pár %-ot), amikor befizetsz, cserébe viszont nincs kártyahasználati, számlavezetési, egyéb díj. Nekem tetszik az MKB ilyen téren, mert sok helyen tudok azzal a kártyával fizetni. Szóval szerintem érdemes megtartanod és ha tudsz, akkor fizess is rá.

2011. júl. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Az MKB-t nem javasolnám. Küldtem már be számlákat és visszaküldték hogy nem eredeti, pedig csak figyelmesebben kellett volna megnézni, ott volt rajta hogy 1. eredeti példány.
2013. jan. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!