Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha idén visszavásároltam az...

Ha idén visszavásároltam az életbiztosításomat (5 év után), korábban kértem adókedvezményt utána, és ha nem vallom be jövőre az összeget, amit kaptam, utánanéznek ilyennek az apehnál?

Figyelt kérdés
Remélem értitek mire akartam kilyukadni?:)
2011. aug. 2. 23:53
 1/3 anonim ***** válasza:
A biztosító küld az Apeh-nak erről egy értesítést (mármint hogy visszavásárlás történt), úgyhogy sztem nem érdemes kockáztatni. Kicsi az esélye, hogy "elvész" az értesítés valahol útközben. Bár ki tudja?
2011. aug. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!:)
2011. aug. 3. 00:17
 3/3 anonim ***** válasza:
Mivel a biztosító automatikusan küld a visszavásárlásról egy értesítést az APEH-nak, ezért ha nem vallod be jövő évi adóbevalláskor, és nem vallod be benne az utolsó 3 évben igénybe vett kamatkedvezményt+20%-os büntetőkamattal, amit az APEH felé be kell jövőre fizetned, akkor még adócsalás miatt jól meg is bírságol az APEH jövőre, ami a visszafizetendő kamatkedvezmény akár 3-szorosa is lehet plusszban. Tehát nem éri meg kockáztatni.
2011. aug. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!