Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Szeretnék elhelyezkedni a...

Szeretnék elhelyezkedni a biztosítók világában, de nem nagyon tudom merre induljak. Milyen pozíciókra van esélyem? Adott pozícióban milyen feladataim lehetnek? Mennyire van előrelépési lehetőség?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok érettségivel rendelkezem és angolul beszélek.
2011. aug. 10. 14:11
1 2
 1/11 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

Biztosítóknál nagyjából csak mint értékesítő.

Több lehetőség van, választasz egy biztosítót, akihez elmész értékesíted az Ö termékeit, vagy elmész , mint bróker, és kiválasztasz egy területet amin belül tevékenykedsz, vagy pedig mint független alkusz mindenre rálátásod lesz és az ügyfél érdekeit tudod képviselni. Én utóbbiban dolgozom erről tudok többet mondani.

2011. aug. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Megkérhetnélek, hogy fejtsd ki bővebben mit is jelent ha én például független alkusz vagyok? Mit jelent pontosan, hogy képviselem az ügyfelem érdekeit? Köszönöm válaszod
2011. aug. 11. 13:49
 3/11 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

Egyrészt a pénzpiacról ki tudod választani /az elején természetesen segítünk ebben/ a termékeket amelyek ár-érték arányban a legjobbak. Az elején számolásokkal segítünk, átnézzük a termékeket, vannak folyamatos oktatások, képzések , illetve te is bármikor utánanézhetsz bárminek.

Az ügyfél képviselése pedig konkrétan úgy történik, hogyha a pénzintézet elutasít valamit, amit nem lenne szabad neki, pl:

Nagyon sok /társasházban lakó/ felvett hitel mellé lett kötve + lakásbiztosítás.

Ilyen esetben a bank azt mondja, hogy ez kötelező, de nem az /mert már van egy társasházi biztositás, amit csak záradékolni kell, csak lusták ehhez/. Ilyenkor, ha egy magánember odamegy és azt mondja ez nem kötelező, akkor elutasítják mondván ez kötelező és itt lezárják a dolgot.

Ugyanakkor ilyenkor jövök én, hogy vagy lenyomja azt a 2 billentyűt és rendesen megcsináljuk a dolgot, hogy az ügyfél ne 2 fele fizessen és dobálja ki a pénzét, vagy megyünk a PSZAF-hez és ők nem lesznek ilyen elnézők. Ilyenkor jön az, megnyomják 2x a gombot és készen vagyunk.

De találkoztam már olyan ügyféllel is akinek nem voltak hajlandóak megmondani a szerződésének jelenlegi állását, pedig 3 hónapig járt a nyakukra. Én egy e-maillel megtudtam ezeket, miután felhatalmazott erre.

2011. aug. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia! Figyelj nagyon az alkuszokra meg a brókerekre! habár ők mindent értékesítenek (de azért nem mindent, csak ők mondják ezt, hisz a pénzintézeteknél vannak olyan termékek amit a brókereknek sohasem adnak ki) a jutalék jóval kisebb mint egy pénzintézetnél!(beszélek egy kezdő értékesítői szintről- persze a nagyfőnökök húznak le minden bónuszt amit kapnak a te munkád után a pénzintézettől....) A pénzintézetek kezdő fix támogatást adnak(persze elvárások is vannak-de ugyanez van a bróker-alkuszoknál is) amit az alkusz soha sem ad meg. A legnagyobb kezdeti támogatást a generali adja,az Allianz akkor jó ha rendszeresen folyamatosan van havi teljesítésed( a 4ik életbiztosításod: az elsőre megkapod a jutalékod, a másodikra a jutalékot+25% bónuszt, a harmadikot 75% bónusszal fizetik, a negyediket már 200%-ban fizetik tehát megkapod a jutalékod és még ugyanennyi bónuszt) hosszú távon talán az Aviva a jobb.....előszőr is el kell döntsd hogy milyen biztosítót választasz olyant aki csak életbiztosításokkal foglalkozik vagy kompozitot(élet és nem életbiztosítások). Véleményem szerint ha kompozitban gondolkozol(csak élettel nem érdemes) akkor a generali vagy az allianz....

Az alkuszokat kerüld mert azokra nem alapozhatod jövődet hiszen eltünnek egyik napról a másikra. Egy nagy multú pénzintézet viszont, amennyiben a munkád rendszeres és kitartó vagy, olyan alapot nyújt ami megalapozza a jövődet.

2011. aug. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Krisztián!

megint jól beszél! csak bátran bátran! de vigyázzon mert a szemem rajta van az írásain, úgyhogy humbuk már nehezen lehetséges! :) :) :)


üdv,

Simon Zoltán

2011. aug. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én az Allianznál vagyok jelenleg, előzőleg a generalinál voltam(nem magyarországon kezdtem náluk) de amikor átjöttem akkor több lehetőséget megérdeklődtem: uniqa, pannonia, axa, aviva,groupama na meg hallottam alkuszokról is. Ha hosszú távon gondolkozol akkor mindenképpen egy nagy multú pénzintézetet ajánlok nem alkuszt.(sajnos Krisztián barátom ezt nem veszi jó néven....) és szerintem olyant ami értékesít élet és nem élet biztosításokat is. Amit föntebb írtak az Allianz bónuszrendszeréről az való igaz.Én összehasonlítottam a generalit az Allianzal és az utóbbi jobban jutalmazza a rendszerességet és a kitartást. Ha vezető akarsz lenni akkor mindenképpen ajánlom hogy felsőfoku menedzsmentet végezz és ez mellett állapodj meg egy komoly világméretű pénzintézetnél(és kitartás , munka , rendszeresség) Ahhoz hogy jó értékesítő legyél , jó vezetőd kell legyen!

Ha az Allianznál akarsz dolgozni , akkor megegyezhetünk egy előzetes beszélgetés időpontjában, mert van egy hely a csapatomban (de erről privát mailen többet írok ha akarod)

Üdv,

Simon Zoltán

2011. aug. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Szerintem magad is láthatod a különbséget egy értékesítő és egy alkusz között. :) Innentől tied a választás lehetősége.
2011. aug. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

:) :) :) Már vártam hogy írjon tisztelt Krisztián, válasza elég gyors volt!


Kérlek érdeklődjél utána, hogy konkrétan mit tud ajánlani a tisztelt Krisztián mint alkusz , ugyanarra a munkára,elvárásokra stb, és utána beszéljünk arról hogy mi(Allianz) hogyan jutalmazzuk ugyanazt a munkamennyiséget eredményeket (havi fix kiegészítő támogatás, bónuszrendszer, jutalékkulcsok, keresztértékesítési bónuszok, karrierlehetőségek stb)

Tehát mindenképpen előszőr beszélj a Krisztiánnal, érdeklődjél utána , milyen eredményeket ért el az alkuszcég melyet képvisel mióta van a piacon stb és utána én megmutatom hogyan támogat az Allianz pénzügyileg és karrier szempontjából.(bármely paramétereket kérlek hasonlítsd össze bármely alkusz céggel)

Ezek után a számok döntsenek!

Továbbá jól válaszd ki hogy milyen vezetőd lenne hiszen ez nagyon fontos, hogy kezdetben megkapd azt a támogatást ami nélkül nem is érdemes elkezdeni.

Szóval, érdeklődj és utána hasonlítsd a paramétereket!


Üdv, Simon Zoltán


U.i. - Krisztián , már nagyon várjuk a hozzászólásodat :)

2011. aug. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Amennyiben aktuális még a kérdés, úgy azt tudom ajánlani, hogy tájékozódj konkrétan a társaságoknál való elhelyezkedés előnyeiről és kockázatairól,illetve az alkuszi munka feltételeiről. Persze ezek között is sokféle van. Abban én is tudok segíteni, hogy egyik ilyen alkuszi rendszert megmutassak Neked, azt, amiben én is dolgozom. Ha érdekel, akkor kérdezz...
2011. aug. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Evele123 ***** válasza:
Szia, amit én javasolni tudok neked, az a Magyar Pénzügyi Közvetítő (MPK) Zrt. Több száz pénzügyi terméket közvetítenek, folyamatosan keresnek új munkatársakat, elég jó előrelépési lehetőség van ott, utazás ösztönző programokkal, a későbbiekben autóvásárlás ösztönző programokkal, remek közösséggel. Nem csak biztosításokkal foglalkoznak, hanem magánnyugdíjjal, egészségpénztárral, adókedvezménnyel, lakástakarékkal, bankszámlával, satöbbi. Nézz utána a neten.
2011. szept. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!