Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ki lehet jelentkezni a TB...

Ki lehet jelentkezni a TB fizetése alól? Vagy felfüggeszteni?

Figyelt kérdés
Magam után fizettem a TB-t néhány évig, aztán tavaly külföldre költöztem meghatározatlan időre. Egy ismerősöm tanácsára mindezt nem jelentettem a NAV-nál. Most kaptam egy felszólítást, hogy fizessem be az elmaradt több mint 70000 forintot. A külföldi munka egyenlőre bizonytalan, nem tudom meddig fog tartani, lehet, hogy valamikor vissza is fogok költözni. Most mit csináljak?
2011. aug. 20. 11:57
 1/5 A kérdező kommentje:
Pillanatnyilag külföldön van érvényes egészségügyi biztosításom.
2011. aug. 20. 11:59
 2/5 anonim ***** válasza:

Most fizesd ki a 70 matyit, és aztán jelentsd le az OEP-nél, hogy mostantól külföldön vagy biztosítva, aztán akkor kék lesz a taj számod. A külföldi biztosítótól igényelhetsz európai egészségbiztosítási kártyát, és akkor azzal veheted igénybe az eü szolgáltatásokat külföldön, így Magyarországon is.

Ezt kellett volna tenned egy éve, és akkor nem lett volna semmi.

Esetleg megpróbálhatod lelevelezni az OEP-pel, hogy te már 1 éve külföldön vagy biztosított, de jó, ha tudod, hogy a változásokat 15 napon belül kell bejelenteni, és ha nem tetted, azért is megbüntethetnek 100ezer forintig. Úgyhogy lehet az is, hogy ezzel rosszabban jársz.


Ja, és a legfontosabb: azt az okos ismerősödet vágd jól orrba, ha találkoztok.

2011. aug. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem úniós országban dolgozom most, hanem Szerbiában. Itt is kérhetek ilyen kártyát, amit javasolsz? Az ismerősöm sajnos nem vághatom orrba, mert a saját drágalátos testvérem. sajnos.
2011. aug. 20. 14:38
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, hát ott nyilván nem. EGT tagállamokban lehet kérni.
2011. aug. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha bejelentett munkaviszonyod van Szerbiában, nem kell itthon fizetned a TBt. Persze itthon ki kell jelentkezned.

"Biztosítás Szerbiában, Macedóniában és Koszóvóban az 1959. évi 20. törvényerejű rendelettel kihirdetett magyar-jugoszláv szociálpolitikai egyezmény rendelkezései értelmében


Az egyezmény rendelkezései szerint a biztosítási kötelezettség azon államban áll fenn, amelynek területén az adott személy döntő tevékenységét folytatja, melyet a munkaidőt, a rendszeres jelleget és a munkabért figyelembe véve határoznak meg. A fenti egyezmény kizárólag a társadalombiztosítási jogviszonyra – különösen a járulékok fizetése – és a társadalombiztosítási nyugdíjakra vonatkozó jogszabályok, valamint a munkanélküli ellátások tekintetében alkalmazandóak.

Amennyiben Ön Szerbiában, Macedóniában vagy Koszóvóban kereső tevékenységet végez, és Magyarországon állandó lakóhellyel rendelkezik, hazánkban teljes körű egészségügyi ellátásra jogosult, amelyet TAJ-számmal vehetnek igénybe. A fenti államokban fennálló biztosítási jogviszonyt az illetékes egészségbiztosító szöveges igazolásával igazolhatja. Ugyanez érvényes abban az esetben, ha Ön Szerbiából, Macedóniából vagy Koszovóból Magyarországra kiküldöttként végez tevékenységet."

[link]

2011. aug. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!