Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » FONTOS! Ez mit jelent?

FONTOS! Ez mit jelent?

Figyelt kérdés

generali biztosításunk van. a szerződésben olvastam (mert fontos volt) hogy 2012-ben 315.000 Ft van. de azt kézhez is kapjuk? azt volt melléírva hogy elérési biztosítás ha a biztosított életben marad? ez mit jelent? és ki kapja a pénzt ha egyáltalán megkapjuk? a szerződő, a biztosított vagy a kedvezményezetté lesz ez a pénz. nagyon fontos kérlek segítsetek.

CSAK ÉRTELMES VÁLASZOKAT VÁROK!

(azért kérdezem mert én nem tudom)


2011. aug. 29. 17:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

"a szerződésben olvastam (mert fontos volt) hogy 2012-ben 315.000 Ft van"


Ilyet biztos nem olvashattál. A szerződéseket precízebben, normálisabban szokták megfogalmazni. Illetve le van bennük írva pontosan,hogy mikor, mennyi jár.

2011. aug. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az elérési biztosítás azt jelenti, hogy a biztosított életben léte esetén lejáratkor a biztosítási összeget + nyereséget fizet. A legutolsó értesítőn pontosan közlik az aktuális nyereséget és a biztosítási összeget.

Ezt a pénzt az kapja, aki a szerződésben lejárati kedvezményezetnek van megjelölve, ha ilyen nincs, akkor a szerződő.

2011. aug. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

szia én vagyok a kedvezményezett akkor azt jelenti hogy kb 400.000 ft-ot fogok kapni jövőre? az nagyon jó lenne, nagyon jól jönne az a plusz pénz.

köszönöm a válaszokat

2011. aug. 29. 18:29
 4/12 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Ezek szerint jövőre jár le? Vagy csak ki szeretnél venni belőle?
2011. aug. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
2019-ben jár le! kivenni nem szeretnék mivel jóval kevesebbet kapok akkor amikor lejár. viszont van a szerződésben egy olyan hogy elérési biztosítás 2012-ben 315 .000 + nyereség (ez kb 400.000 lesz) az előtted válaszoló azt mondta hogy azt megkapom.
2011. aug. 30. 08:59
 6/12 anonim ***** válasza:

Na várjál 2 malomba őrlünk. a kedvezményezett és a lejárati kedvezményezett nem ugyanazt jelenit.

Ha a szerződés 2019-ben jár le, akkor mért kapnál 2012-ben belőle bármit is? Ha pedig van kifizetés előbb mint a lejárat, akkor nem elérési biztosítás hanem lépcsőzetes kifizetésű.

Menj be az ügyfélszolgálatra, ott pontosan elmagyarázzák, adatok nélkül így nem lehet értelmes, használható választ adni, találgatásokkal nem mész semmnire

2011. aug. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
100%
Nekem már az elején sántított, ezért is kérdeztem rá, de ezek szerint igazam volt.
2011. aug. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kérdező! Ezt a kérdést már feltetted itt: http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__biztositas..


Nem kell mindent többször megkérdezni.


Válaszom: Menj be a biztosítóhoz és náluk érdeklődj. Mi nem látjuk, hogy mit írtak alá a szüleid. Lehet, hogy azért emelkedett meg a havi díj, mert követi az inflációt, esetleg voltak szerződésmódosítások, stb.

2011. aug. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló! bocsi igazad van téníleg feltettem pedig azt hittem hogy nem tettem fel vagyis nem tudtam csak most láttam ahogy írtad. nah mindegy most már ebből semmit saem értek úgyhogy nem is foglalkozom vele többet. majd ha kapok pénzt akkort it tlesz addig meg nem is várom. majd ha nem számítok rá akkor kapok úgyis. végülis lényegtrelen majd mindennek eljön az ideje és akkor megkapom a telejs összeget
2011. aug. 30. 18:27
 10/12 A kérdező kommentje:
bocsi a hibákért csak gyorsan írtam
2011. aug. 30. 18:28
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!