Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Alkusz vs. Többes ügynök?

Alkusz vs. Többes ügynök?

Figyelt kérdés
Utána néztem, de nem igazán értem mi a különbség. Felvilágosítana valaki?!
2011. okt. 20. 11:12
 1/6 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

"Többes ügynök: a pénzintézet felelősségére dolgozik és pénzintézet megbízásából." Kimegy mutat 3 P.I.-i terméket és eldöntöd melyik tetszik.

"Alkusz: saját felelősségére a te megbízásodból dolgozik."

Kimegy, megkérdezi mit szeretnél, megkeresi az optimális megoldást és azt viszi neked következő alkalomra.


Mielőtt megjelennének az ügynökök, hogy az alkuszok a legnagyobb jutalékos szerződéseket hozzák leszögezném:


MINDEGYIK KIJELENTÉSEM A TISZTESSÉGES TÖBBES ÜGYNÖKÖKRE és ALKUSZOKRA VONATKOZIK.


Minden egyes helyen vannak akik kiemelkedően végzik a munkájukat és vannak akik nem(csalnak), itt a lényeges dolog, hogy az alkusznak van a legnagyobb esélye hogy a te számodra a legkézenfekvőbb és megfelelőbb megoldást hozza.

2011. okt. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

áhá, tehát ha jól értem a többes-ügynök csak néhány PI-et termékeit értékesíti, azokat amelyekre megbízást kapott.


az alkusz pedig az ügyfél érdekeinek legmegfelelőbbet választja ki a teljes piacról. (jó esetben)


azért érdeklődöm, mert ilyen területen szeretnék dolgozni viszont a legfőbb célom az lenne, hogy az ügyfeleknek a legjobb termékeket tudjam közvetíteni és h ne legyen panasz, de többes ügynökként akkor vmilyen szinten meg lenne kötve a kezem és hiába tudom h van jobb termék azt nem érdekem ajánlani.


Köszi a segítséget!

2011. okt. 21. 10:23
 3/6 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Nagyon szívesen! Ha pedig az alkuszi lehetőséget választod, szívesen segítek, öröm lenne ilyen munkatárssal dolgozni, aki kérdez és tisztességes illetve az ügyfél és nem a saját érdekeit nézi.
2011. okt. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is csak gratulálni tudok a szándékodhoz! Csatlakozom az előttem szólóhoz, alkuszként tevékenykedj, az jobb, korrektebb az ügyfél felé.

Ajánlom, hogy nézz meg több alkusz céget is, mielőtt döntenél, mert azért vannak különbségek, elég nagyok ám, leginkább partnerek, illetve üzletfilozófiában. Alkusz vagyok én is, ha gondolod, akkor kérdezz.

2011. okt. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Kérdezném az Alkuszokat-Brókereket: Tudom több a jutalék, meg az állomány ápolási díj. Viszont Én egyet hiányolok. Nem tartjátok az ügyféllel a kapcsolatot :( (nagyon kevés a kivétel!) Tudjátok milyen jól esik egy kis névnap-születésnap, vagy egyéb ünnep alkalmával a felköszöntés az ügyfeleteknek??!! :) Sajnos azt tapasztalom, hogy a szerződés megkötése után az ügyfél felé sem néztek....:(....így számomra hiteltelen. Egy biztosítással foglalkozó ember, mindegy hol és kinél dolgozik, ápolja a kapcsolatot az ügyféllel, legye vele figyelmes. Most nem bántani akartalak Titeket, csupán leírtam amiket saját magam vagy ismerőseim tapasztaltak.
2011. dec. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Én nem veszem magamra, mert tudom ,hogy mindezeket megteszem, alkuszként. Amint te is mondtad ez nem attól függ mit dolgozik az ember, ugyanannyi ügynök-többes ügynök és alkusz sem teszi ezt meg.
2011. dec. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!