Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Miért nem szerepelek én az...

Miért nem szerepelek én az OEP-nél?

Figyelt kérdés
Most vagyok végzős, éretségizem, és mikor elmentem a sokihoz, azt mondta hogy valami nincs rendben a TB-mel.kérdezte is hogy tanulok-e, modnom igen most végzem, és ő sem értette hogy mi van akkor. talán tévedsé lehet. szerintetek mi történt, még tanulói jogviszonyban vagyok és eddig minden rendben volt, dokinál voltam márciusban és akkor minden oké volt.
2009. máj. 6. 15:04
 1/5 A kérdező kommentje:

Ezt a papírt kaptam tőle

ÉRTESÍTÉS

Tisztelt XY! Ezúton értesítem, hogy Ön nem szerepel az egészségbiztosítás egészségügyi szolgáltatásaira jogosultként az OEP nyilvántartásában.


Felhívom figyelmét, hogy amennyiben Ön mégis rendelkezik jogviszonnyal, úgy haladéktalanul keresse fel a lakóhelye szerint illetékes Megyei Eb-i Pénztárat, ahol okirati bizonyítási eljárást kezdeményezhet. A bemutatandó okiratok körét, amelyek a jogviszony fennállásának bizonyítására alkalmasak, a J B E C helyiségben kifüggesztett tájékoztatóban olvashatja.

Tájékoztatom, hogy amennyiben nem kezdi meg jogviszonya rendezését, 2008.01,1-től az OEP átadja az Ön adatait az Adó és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatalnak, amely szerv vizsgálatot kezdeményezhet, ellenőrizi a bejelentés és a járulékfizetés teljesítését, az elévülési időre visszamenőleg behajthatja az elmaradt járulékokat.



NAH EZ HIÁNYZIK MOST NEKEM ÉRETTSÉGI MELLETT!!

2009. máj. 6. 15:09
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel őket, és tudakozódd meg, hogy mi is a problémájuk.
2009. máj. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem fel kell hívni őket. Egyértelműen ott van, hogy a TAJ számod nem biztosított. Ennek az az oka, hogy valamiért kikerültél a rendszerből.

Okirati bizonyítást kell kezdeni, méghozzá úgy, hogy majd ha ráérsz, bemész az iskola titkárságára, kérsz egy iskolalátogatási igazolást, és azt elküldöd az OEP-nek (vagy beviszed, bemutatod.)


Ennyi a teendőd. Mivel biztosított vagy, csak a rendszerben nem, ezért nem fognak téged "megbüntetni". Valami homokszem került a gépezetbe.

2009. máj. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor csak egy iskolalátogatásit kell magammal vinnem?
2009. máj. 7. 07:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is voltam így, felhívtam őket, és kiderült, hogy ők hibáztak. Nem kellett semmilyen papírt bemutatnom.
2009. máj. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!