Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ki kötött biztosítást már a...

Ki kötött biztosítást már a MÉBIT-tel, most már Aviva? Kérdezem nekik kockázat vagy nekem?

Figyelt kérdés
Mondom a feltételeket: Kötöttem az életbiztosítást 10 éve . Keztdtem 10 ezerrel havonta, de mivel inflácoó követő volt már az első évben felemelték 11 ezerre. Ez igy ment folyamatosan évről évre meguntam, mert a nyolcadik évben már tö9bbet fizettem havonta mint 14 ezret. Ki akartam lképni, de nem lehetett csak visszavásárólva, ami azt jelentette, hogy 8 év után befizettem összesen kb 990 ezret és visszavásárolhattam volna kb 240 ezerért pulssz az adójóváirásokat kamatos kamattal. Szüneteltettem két évet és mivel jubileumhoz értem választhattam. Vagy visszavásárolom 440 ezerért a majd 1 milliómat, vagy hülye maradok és lesem, hogy használják a pénzemet. Tudom, hogy a kötés után már az első hónapban halálom esetén a családom megkapja az 1 milliót és ez nekik kockázat. De hol az én pénzem több mint 50 %-a. Figyelmeztetek mindenkit, hogy vigyázzon !
2011. nov. 22. 11:26
 1/3 A kérdező kommentje:
Ha nincs vélemény tovább provokálok, mivel tehetetlen vagyok. Tehát kötöttem egy biztosítást aminek szerződését elfogadtam. Utána jött a fekete leves amikor is előnyeiről érdeklődtem és olyan válaszokat kaptam, hogy jobb ha hallgatok,ha pénzemnél akarok maradni hiszen ők csak az aláírt szerződés szerint használják a pénzemet, amiről a maghatározott időközönként oldalakban tájékoztatnak. Ez az ugynevezett befektetés,amihez gőzőm sem volt. Tehát szerintetek van sanszom ilyen cégnél vizsgálódni egy pénzügyi felügyeletnek, mert nem vagyok egyedül szerintem ?
2011. nov. 25. 12:23
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez minden befektetési egységhez kötött életbiztosításnál igy működik.. a teljes pénzed biztos nem látod viszont, de ez attol is függ h mennyi kiegészitő (élet-baleset-egészség) biztosítással volt telepakolva.. mert ha sokkal akkor annak van egy dija, pl ha neked 10e volt a havidijad akkor abbol levett pl 3ezret a kiegészítők dijára, 500 ft-ot kb költségre és már csak 6500 ft-al számolj ami neked majd a megtakaritásodba megy! Ezért érdemes külön kockázatit és külön megtakarításit kötni!
2011. nov. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
így van. amit te befizetsz, abból lejönnek a különböző költségek. Ha van kiegészítő biztosításod, abból lejön azoknak a költsége, + a nyilvántartási díj, valamint a főbiztosítás díja. ezek a díjak attól függnek, hogy mennyi a biztosítási összeged. Ha magas, akkor lehet, hogy majdnem annyit elvonnak, mint amennyi neked a díjad, így kevesebb marad befektetésre. Amit a költségek után levonnak, az kerül befektetésre az általad meghatározott portfólióba. Amit az adott napon ér, az a szerződés aktuális értéke. Ha 10 éven belül vásárolsz vissza szerződést, ennek az akt. értéknek bizonyos százalékát kapod vissza. Az imént felsorolt költségek a havi költségek, nem tudom, van-e még más költség, van, ahol éves költséget is vonnak el. Ha az adott napon kevesebbet érnek az egységeid, bizony az aktuális érték is, és ezáltal az az érték is, amit a visszavásárláskor kapnál kézhez. Próbálhatsz felügyeleti szervhez fordulni, de ha a szerződési feltételek szerint jártak el, akkor sajnos nem sokat tehetsz!
2012. márc. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!