Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » A TB -Biztosítás a munkaviszon...

A TB -Biztosítás a munkaviszony felbontásával egyidejűleg szűnik meg vagy le kell mondanom? Ha nem fizettem: milyen szankciókra számíthatok? Megbűntethetnek ezért? Mit kell tennem, h megszünjön a biztosítás?

Figyelt kérdés
2008 óta nem élek itthon, a bejelentett lakcímem viszont ide köt. A TAJ számom még mindig működik, de ez idő alatt munkáltató nem fizetett utánam és én magam sem fedeztem ezt a költséget.
2012. jan. 7. 11:52
 1/2 anonim ***** válasza:

A biztosítási jogviszonyod megszűnt a munkaviszonyod utolsó napján.

Utána még 45 napig passzív jogon jogosult voltál az ellátásokra.

Ha nem voltál Mo-n, akkor be kellett volna jelentened, hogy külföldön tartózkodsz, és akkor nem kell magad után fizetned az eü.szolgáltatási járulékot (TB-t)

Ha nem jelentetted be, és nem volt rendezett a jogviszonyod (senki nem fizetett utánad, és egyéb jogon sem voltál jogosult az eü. ellátásokra), akkor 5 évre visszamenőleg behajthatják rajtad az elmaradt járulékokat késedelmi kamattal együtt és megbüntethetnek a bejelentkezési kötelezettség elmulasztása miatt.

2012. jan. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az előzőhöz hozzá kell tenni, hogy visszamenőlegesen is be tudod jelenteni magad, hogy mikortól dolgozol kint és majd ezt leigazolod (2-4 hónapos folyamat), akkor nem kell kifizetni! Persze kérni fogják, hogy fizesd be és majd vissza utalják, de be ne fizesd, fölösleges! Ha esetleg befizeted, úgy is jó, de számolj azzal, hogy csak a 70%-át kapod vissza, ilyen olyan címszóval levonnak majd belőle, ha viszont nem fizeted be, akkor nem történik semmi, csak kapsz egy levelet, hogy visszamenőlegesen rendezve vagy és a pénzed 100%-a is megmarad!


Megbüntetni nem fognak semmiféleképpen!

2012. dec. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!