Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Határozott idejű munkaszerződé...

Határozott idejű munkaszerződés esetén jár táppénz?

Figyelt kérdés

Jelenleg határozott idejű szerződéssel dolgozom és ha megbetegszem akkor jár nekem táppénz? Nem sok dolgot találtam a neten erről.

+ Ha pl nincsen már szabadságom és nem megyek be dolgozni akkor is ki kell fizetni a munkabérem? Ilyen szerződés esetén mik a sajátosságok a határozott idejűvel szemben?



2012. febr. 26. 16:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Táppénz itt is jár.

Ha már nincs szabadságod és nem mégy be dolgozni, akkor vagy igazolod, hogy miért nem mentél (pl.táppénzes papír), vagy igazolatlanul hiányzol és ugyanúgy nem jár neked semmi, max. rendkívüli felmondás, mintha határozatlan idejű szerződésed lenne.

2012. febr. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

A határozott és határozatlan idejű munkaviszony ebben a tekintetben nem tér el egymástól. Ha táppénzjogosultság attól függ, hogy van-e arra jogosító munkaviszonyban töltött ideje.


Ha nincs szabadság, és nem megy be dolgozni (nem is beteg) akkor természetesen munkabér sem jár, s ha igazolatlanul marad távol, számíthat arra, hogy a munkáltató rendkívüli felmondással meg fogja a munkaviszonyát szüntetni.

2012. febr. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2012. febr. 28. 11:35
 4/7 anonim válasza:
addig jár a táppénz amig le nem telik a szerződés ideje. én pl veszélyeztetett terhesen eljöttem már 3. hónapja itthon vagyok ezzel, és ha határozott lenne és menet közben mondjuk jövöhéten lejárna a szerződés, utána nem kapnék...de mivel határozattlan igy végig jár
2012. febr. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mondjuk a munkáltató azt mondja nekem hogy bocs maradj otthon mert nincsen annyi munka, akkor én otthon csücsülök 2-3 hétig is akár és nem kapok fizut?
2012. febr. 28. 12:46
 6/7 anonim válasza:
azt viszont nem teheti meg szerintem amikor be vagy jelentve egy bizonyos összegre...
2012. febr. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A táppénz jogosultság nem a munkaszerződés határozott vagy határozatlan idejétől függ, és nem jár a határozott idejű szerződés végéig.

A táppénzre való jogosultság attól függ, hogy a táppénzre kerülés időpontja előtt mennyi biztosítotti jogviszonnyal rendelkezik.


Ha egy hónapot dolgozott előtte folyamatosan (azt hiszem 180 napon belül) összesen és úgy kerül táppénzre, akkor csak egy hónapra jár neki táppénz, a többi igazolt távollét lesz a munkából.

2012. márc. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!