Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Valaki el tudja magyarázni,...

Valaki el tudja magyarázni, hogyan működnek a "magán" egészségbiztosítások?

Figyelt kérdés
Szóval azt mondogatják, hogy hálapénz mentesség, jobb ellátás, nincs várakozás blablabla. Oké, de nem igazán értem, hogy ez hogyan valósul meg. Teszem azt, fizetem a havi 20 ezret valamelyik biztosítóba és ha valami bajom van, akkor betelefonálok a kórházba, hogy de velem jobban bánjanak, mert nekem ám ilyen extra biztosításom van? Vagy hogy jönnek rá? Vagy, ha mondjuk elüt az autó és azt is finanszírozza a csomagom, akkor mi történik? Vagy csak a magánkórházakba érvényes, úgyhogy vidékiként, ha nem akarok felkocsikázni Pestre a vakbélgyulladásommal például, akkor ne is kössek, mert semmi értelme?
2012. márc. 20. 12:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nézd meg a biztosítót, hogy milyen rendelőkkel, kórházakkal van szerződése.


Vegyük az én esetemet. Volt valamilyen májelégtelenségem. A doki azt mondta, menjek be ultrahangra a kórházba, 2 hét múlva tudnak fogadni. Megnéztem a családunk magánbiztosítóját, hogy van-e ilyen szolgáltatásuk, felhívtam őket, mondták: ebbe és ebbe a rendelőbe menjek el másnap. Elmentem, kifizettem a 8000 forintot (amit később talán 75% százalékban visszakaptam a biztosítómtól), megcsinálták, és délután már vittem is vissza a dokimnak a leleteket.

2012. márc. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Általában budán levő magánkórházaknak kell tejelni havi pár tízezer forintot, ezért mosolygós orvosok fogadnak, nincs sor, tisztaság van, korszerű vizsgálók, nem kell hálapénzezni. (TB-t fizetni kell ugyanúgy) Vidéken nem tudom van e ilyen.
2012. márc. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát ez jó. Azért elég bénán van akkor megoldva, én vidékiként rászánnám a pénzt, de ha Pestig kell menni és csak úgy működik minden, hogy előre kell szólni, hogy oldják meg nekem, meg tartsak magamnál annyit, amennyi elég lesz, és majd utólag fizetnek ki engem, akkor nem olyan fontos. Úgy értem, most komolyan van valami sürgős nyavalyám biztos nem fogok még plusz köröket futni, hogy hello, itt xy beszél van egy ilyen csomagom, inézzenek már nekem helyet, addig elsántikálok az automatáig, hogy ki tudjam fizetni a sürgős törött lábam műtétét.
2012. márc. 20. 20:12
 4/11 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
100%
Mindegyik más és más. Egy biztos, nem lehet vele mindent kiváltani, de könnyebbé lehet tenni az orvosi részét. Van olyan egészségbiztosítás is, ahol nem minden esetben kell előre fizetni, hanem akivel le vannak szerződve magánkórházak, ott automatikusan végzik a vizsgálatokat.
2012. márc. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Illetve teljes csomag esetén mindent intéznek, azaz eljutást A-ból B pontba, ott az ellátást, majd B-pontból vissza A pontba. Ha pedig a környéken nincs egyetlen kórházzal sem szerződésük, akkor letárgyalják velük, tehát nem kell az embernek órákat utazgatnia, ha vidéken lakik.
2012. márc. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ó Krisztián, rád emlékszem, már láttalak más biztosításos témában is!


Egy olyan átlagos összeget tudnál mondani, amibe egy ilyen teljes csomag 24 évesen kerülne havonta? A legtöbb biztosítónak semmi konkrét nincs az oldalán, érdeklődni meg úgy lehet csak, hogy az összes adatomat megadom és megengedem, hogy felhasználják erre-arra, ez meg nekem nem tetszik, meg azt sem akarom, hogy aztán zaklassanak telefonon stb. Csak kíváncsi vagyok mennyibe fájna a dolog, mert nem tetszik nekem ez az állami szolgáltatás és szánnék rá.

2012. márc. 20. 23:43
 7/11 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
100%

Teljes körű, minden lehetséges plusz szolgáltatással: 10.600 Ft/hó.

Amit én javasolnék, és a felesleges kiegészítők nélkül:

7.550 Ft

Természetesen szabadon választható benne minden. Ez a tájékoztató az Union Private Med terméke, a többi biztosítóhoz akik foglalkoznak ilyennel, mint Generali és az Ahico, tőlük nekem is egyenlőre speciális ajánlatot kell kérnem, náluk nincs számoló programunk.

+ nyalóka, hogyha cafeteriába, vagy + juttatásban le lehet fixálni a dolgot, akkor az egészségbiztosításokra már nincs járulék 2012.01.01.-óta ,azaz ha a cég fizeti, akkor 7550 Ft után csak 7550 Ft-ot kell neked fizetnie és nincs semmi járulék vagy vonzat.

2012. márc. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Egyéni vállalkozóként is van valami ilyen nyalóka? Tudom, tudom, a könyvelő, de azt hiszem újat kell keresnem a jelenlegi helyett, semmiről nem tud semmit..
2012. márc. 21. 14:27
 9/11 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
75%
Egy biztos, magadnak tudod fizetni, mint EV, maximum nem tudod leköltségelni a vállalkozásodnak, de akkor is jobban jársz, mintha Nettó bérbe kivennéd és úgy fizetnéd.
2012. márc. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, jó tudni, hogy nem egy elérhetetlen luxus, még kiegészítőkkel is vállalható, de anélkül főleg!
2012. márc. 21. 15:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!