Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mennyire törvényes a csakis...

Mennyire törvényes a csakis online úton kötött biztosítás?

Figyelt kérdés
Rokonom lakik a házamban, amire lakásbiztosítást kötött online a nevemben. Nem kaptam semmi olyan papírt, ajánlatot, szerződést stb., amit alá kellett volna írnom. Most mégis követelik rajtam az elmaradt díjat, ráadásul perrel fenyegetnek. Hivatkoznak különféle biztosítási törvényekre, de ez valóban szabályos?
2012. márc. 31. 11:05
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Valóban szabályos, lakásbiztosítást csak fordulóval mondhatsz fel. (édesanyám biztosítási üzletkötő egyébként, tőle tudom)
2012. márc. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
De hát nem én kötöttem! Díjnemfizetéssel sem szűnhet meg, mert "hűséges".
2012. márc. 31. 11:12
 3/24 anonim ***** válasza:
Részleteket kérek. Hűségnyilatkozatot írt alá? Hány éves szerződés, melyik cég, stb.
2012. márc. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

3 év hűség, 1 éve. Aegon. 1 negyedévest befizettek.

Én persze kötöttem valós biztosítást az ingatlanra.

Semmit nem írtam alá. Ez olyan, mint az ingatlanbazar.com-os mizéria. Ott sem írt alá az ügyfél, csak kattintgatott, aztán több havi díjat követelnek.

2012. márc. 31. 11:28
 5/24 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok biztosítós, de az összes aukciós portálon, az összes webáruházon történő vásárlás is teljesen érvényes, pedig nem írtál alá semmit. Igaz, van ahol a regisztrációnál némi papírmunka is van, de a vásárlásnál már semmi ilyesmi.
2012. márc. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
A másik biztosításod hol van, mikor van a forduló, van hűségnyilatkozat aláírva?
2012. márc. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Csak mert édesanyám pont az AEGON-nál dolgozott, és azt mondja hogy ha LSZB, akkor érdemes inkább azt megtartani, mert jó szerződés.
2012. márc. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
A másik Allianz. Akkor felmondom azt, bár az meg szeptemberben lett kötve, igaz, hűség nélkül. Nincs kedvem pereskedni. De azért ez így elég gáz...ilyen alapon bárki megvezethet bárkit, ha rosszindulatú? És mi van, ha nem kapom meg a felszólítást? Perre megy a dolog, elővezetnek és fizethetek még többet???:(
2012. márc. 31. 11:56
 9/24 A kérdező kommentje:
Mindenesetre köszönöm a válaszokat!
2012. márc. 31. 11:56
 10/24 anonim ***** válasza:

Még valamit mondott anyám, mégpedig azt hogy az Aegon általában csak fenyegetőzik, nem szokta behajtani csak arra az időszakra az összeget, amíg még kockázatban volt a biztosítás. (tehát az utolsó beérkezett díj, és a felmondás közötti időszakra)


Egyébként ha túl nagy a kifizetett biztosítási díj (káreseménynél), néha akkor is felmondja a szerződést, bár lehet hogy csak fordulónál, de ki tudja... ;-)

2012. márc. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!