Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mi van, ha a TB-t pár (3-4)...

Mi van, ha a TB-t pár (3-4) nappal a határidő után fizetem?

Figyelt kérdés
Előzmény: nem volt fizetve a TB-m 4 hónapig, bejelentettem,mondták,hogy majd küldenek értesítőt(azóta se küldtek) meg adtak 3 csekket,amin a pótdíjat befizethetem. A bejelentő lapomra ráírták, mennyi pótdíjat fizessek. Kifizettem.+ a februárit is. A márciusit viszont nem tudom,mivel nem küldtek csekket,meg nem tudom,h meg kellett volna várnom az értesítőt és csak utána kellett volna fizetnem a pótdíjat+ a februárit?Mi van,ha a márciusit késve fizetem be?

2012. ápr. 12. 10:52
 1/3 anonim ***** válasza:
80%

Évente egyszer kiküldik az éves elszámolást és ekkor kell majd a késedelmi díjakat kifizetni...


Napra ki fogják számolni, mikor mennyi késedelmi díjad volt az évben... :-[[

2012. ápr. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

2012. január 1-től ebben is változott a jogszabály. Az adózás rendjéről szóló törvény szerint:

"145. § (1)701 Az adóigazgatási eljárásban végrehajtható okirat:

f) az egészségügyi szolgáltatási járulék kötelezettséget tartalmazó bejelentés.


(2) Az okirat végrehajthatóságához külön intézkedésre (záradékolás, végrehajtási lap kiállítása stb.) nincs szükség.


(3) Az adótartozás után felszámított pótlék, kamat az adótartozásra vonatkozó végrehajtható okirat alapján hajtható végre."


Azaz. A NAVnak 2012-től az eü.szolg.járulék fizetési kötelezettség bejelentésre nem kell határozatot hozni az eü.szolg.jár. fizetési kötelezettségről, hanem azt az adózó által benyújtott adatlapon közölt adatoknak megfelelően automatikusan az adózó folyószámláján kell előírni.

Magyarul: beadtad a bejelentkezési lapot, már nem küldenek semmilyen értesítőt, hanem előírják a fizetési kötelezettséged az adófolyószámládon. (tavaly még küldtek határozatot az esedékességi dátumokkal és összegekkel)


A bejelentő lapodra nem a pótdíj összegét írták rá, hanem az elmaradt járulék fizetési kötelezettség összegét.


Csekket már tavaly is csak külön kérelemre küldtek.


Ha késve fizeted be az esedékes összegeket, akkor minden évben nyár végén megterhelik az adófolyószámlád az előző évi késedelmi kamat összegével. Idén a 2011. évi esedékességű, késedelmesen befizetett összegek kamatát fogják elszámolni. Amiket idén fizetsz be késedelmesen, azokat majd 2013 nyarán számolják ki és terhelik meg vele az adófolyószámlád.


Amit tudsz tenni:

Nyitsz egy ügyfélkaput az okmányirodában, vagy a kormányablaknál.

Ezzel meg tudod nézni hogy milyen esedékességi dátummal milyen fizetési kötelezettséged van (ebev-szolgáltatás, adófolyószámla lekérdezés)

A nav honlapjáról letöltöd a csekk igénylő nyomtatványt, azon igényelheted a megfelelő csekket (124-es kódú Egészségbiztosítási alapot jelölöd és beírod a kért darabszámot, pl: 10)

Ha már van ügyfélkapud, akkor azon keresztül is beküldheted, ha nincs, akkor kinyomtatod és beküldöd postán.

Vagy bemégy a NAVhoz személyesen és kérsz csekkeket.

Amelyik változat kényelmesebb a számodra.

2012. ápr. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2012. ápr. 17. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!