Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha van társadalom biztosításom...

Ha van társadalom biztosításom, de január óta nem tudom fizetni, akkor meg fogják szüntetni, vagy csak késedelmi díjat számolnak fel, hogy működik ez?

Figyelt kérdés
Február elején kiküldték az új sárga csekkeket, de még egyet sem tudtam befizetni, mert nincs pénzem. Viszont azóta voltam többször is orvosnál és nem kellett fizetnem úgyhogy még biztosított vagyok. Mire számítsak, egyszer csak megszüntetik a tb-met, és ha igen akkor a nem fizetéstől számítva mennyi idő múlva szüntetik meg?
2012. ápr. 17. 23:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy és nem is voltál biztosított (az a biztosított, akinek munkaviszonya van), te JOGOSULT vagy, mert van érvényes TAJ-számod, emellett rendezett a jogviszonyod, mert határozatban a fizetésre is köteleztek.

Szintén tárgyi tévedések sora van ebben a mondatodban is: "Viszont azóta voltam többször is orvosnál és nem kellett fizetnem úgyhogy még biztosított vagyok."

Az orvosnál érvényes TAJ-szám birtokában igénybe tudod venni az orvosi ellátást. (Amely szintén tévedés, hogy akkor érvényes, hogyha fizetsz, nem... AKKOR ÉRVÉNYES, HOGYHA AZ OEP KIADJA A TAJ-KÁRTYÁT, tehát akinek VAN TAJ-száma, annak ingyenes az orvosi ellátás).


Tehát esetedben: az orvosnál jelen esetben a TAJ-authentikációd érvényes lesz, emellett zöld lámpát is kapsz, vagyis nem fog "rádszólni" a doki.

Mivel bejelentkeztél önkéntes fizetőként, így a havi díj ki is van vetve az adóazonosítódra, vagyis a lámpa az zöld is marad...


Ha pedig nem fizetsz, késedelmi pótlékot fog kivetni a NAV a késedelmes fizetésre, esetleg később elindítja a végrehajtását a meg nem fizetett járuléknak.

2012. ápr. 18. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%

1./ A jogosultságod megmarad, azt nem szüntetik meg, ellenben kiszámlázzák teljes áron az orvosi ellátás díjait, ami nem kis pénz lesz!...


2./ Az Önkéntes Egészségügyi Hozzájárulás az adóhivatalba (NAV) folyik be, tehát ha nem fizeted rendesen, akkor ADÓTARTOZÁSKÉNT tartják nyilván, nem csak az elmaradt díjakat kell befizetned, hanem a pótdíjat és a büntetést is!!!...


3./ Ha nincs pénzed (munkanélküli vagy, stb.), akkor menj be a lakóhelyed szerinti önkormányzatba és ott kaphatsz felmentést a díj fizetése alól, ha valóban rászoruló vagy... Minél gyorsabban intézd el, hogy ne gyűljön tovább a tartozásod!...


4./ Ha munkanélküli vagy, akkor regisztráltasd magad a Munkaközvetítő Irodában, mert a munkanélküli járadék idejére mentesülsz az eü-hozzájárulás fizetése alól (ilyen esetben az állam fizeti helyetted)...

2012. ápr. 18. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A jogosultságod megmarad (be vagy jelentkezve, nem jelentkeztél ki),

az orvosi ellátásért nem kell fizetned,

nem jogosulatlanul veszed igénybe, ahhoz pedig semmi köze az ellátásnak, hogy fizeted-e az előírt kötelezettséged, vagy sem.

Az is igaz, hogy az adóhatóság tartja nyilván a fizetési kötelezettségeket és a befizetéseket, ha tartozásod van, az adótartozás, késedelmi kamatot számolnak fel a tartozás összegére, de bírságot nem szabnak ki (mivel a bejelentkezési kötelezettséged teljesítetted)

A tartozásaid elengedését, mérséklését, részletekben megfizetését is kérvényezheted.

Munkaügyi hivatalba menj, ne munkaközvetítő irodába.

Járadékot valószínű nem fogsz kapni (akkor nem jelentkeztél volna be fizetésre), de ha legalább 1 éve regisztrált álláskereső vagy és szociális és vagyoni helyzeted alapján rászorulónak minősülsz, akkor igényelheted a foglalkoztatást helyettesítő támogatást az önkormányzatnál.

A Tb fizetést is rászorultsági alapon igényelheted (ahhoz nem kell 1 év regisztráltság)

Ha pedig már lefutottad ezeket a köröket és nem minősülsz rászorulónak, csak azt tudod tenni, hogy ha nem tudsz fizetni, hogy méltányossági elengedést kérsz a NAVtól a tartozásaidra, ahogy fentebb írtam.

2012. ápr. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

a tartozás elengedését, mérséklését, stb. is a Munkaügyi hivatalban kell kérvényezni? Egyáltalán nem értek az ilyen dolgokhoz...:(

Egyébként nem vagyok regisztrálva mint munkanélküli, pedig 2 éve nincs munkám, mióta elvégeztem a középiskolát.

2012. ápr. 18. 08:38
 5/11 A kérdező kommentje:
Ebben az esetben mit tegyek?
2012. ápr. 18. 08:39
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
ez hülyeség.ugyanúgy ellát az orvos csak bejelenti hogy nem fizeted a tb-t és behajtják rajtad ennyi.
2012. ápr. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mit nem lehet megérteni, kedves 2. válaszoló...

"1./ A jogosultságod megmarad, azt nem szüntetik meg, ellenben kiszámlázzák teljes áron az orvosi ellátás díjait, ami nem kis pénz lesz!..."


Hazánkban a TAJ-számmal rendelkezőknek az orvosi ellátás teljes költségét NEM SZÁMLÁZZÁK KI, ha OEP-biztosított intézményben, szolgáltatónál veszi azt igénybe (gyk. nem magánklinikán).

2012. ápr. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
huh utolsó, akkor most megnyugodtam,hogy nem számlázzák ki, remélem,hogy neked van igazad.
2012. ápr. 23. 11:12
 9/11 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nekem van igazam... A TB-vel és a fizetős orvosi ellátással kapcsolatosan annyi fals infó van, hogy az ember nem győzi követni.


A lényeg: hazánkban - az amerikai példával ELLENTÉTBEN - kötelező egészségügyi biztosítás van. Azaz itt nem opció, hogy igénybe veszed-e, és annak megfelelően kapsz szolgáltatást, az egészségügyi ellátás ingyenes, amennyiben van TAJ-számod.

Mivel nálunk a "TB-t kiveti az APEH", így ha te önként nem fizeted, akkor ő majd szépen behajtja.

Ergó hülyeség lenne, hogyha fizetned kellene az orvosi ellátásért, hiszen a járulékot utólag és visszamenőleg is be tudja hajtani az APEH.

Vagyis ha fizetni kellene az orvosi járulékért, akkor pedig az lenne a logikus, hogy te kifizeted az orvosnak a "díját", majd az APEH behajtja rajtad a járulékot >>> ezzel az adott időre te magad is biztosítottá váltál, hiszen visszamenőleg tette ezt az adóhatóság >>> mivel az adott időszakra rendezett jogviszonyod van, így miért kellett fizetned az orvosi ellátásért, tehát ha fizettél volna - logikusan - vissza kellene fizetni :)))

2012. ápr. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ellenben hitelt nem nagyon tudsz felvenni, amíg nem rendezted a tartozást, úgy tudom. max ha van egy jó adóstársad, kezesed.
2012. máj. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!