Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Hogyan kell kitölteni a TB...

Hogyan kell kitölteni a TB csekket?

Figyelt kérdés

Van elmaradásom a múlt évre (2011), és azt szeretném befizetni, viszont nem tudom, mit kell írni a csekkre, erre a részre:

A megbízás (befizetés) jogcíme: ide szoktam írni, hogy eü.-i szolgáltatási járulékkötelezettség, és utána, hogy melyik év, melyik hónapjára vonatkozik a befizetés (pl: 2005, első negyedév) de most mit írjak erre a helyre, azt sem tudom, hogy ez mikori tartozás, valószínű visszanyúlik még 2010-re is, de nem vagyok benne biztos. Tegnap voltam emiatt az apehban, de ezt elfelejtettem megkérdezni (mikortól van elmaradásom, csekket hogyan kell kitölteni), és ma már nem tudok vissza menni az apehba, de még ma ki kellene töltenem a csekket és feladni. Valaki tud segíteni?


2012. máj. 25. 11:07
 1/8 anonim ***** válasza:
E-mailbe megkérdezed APEH-től, elég hamar szoktak válaszolni :)
2012. máj. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mivel ezt az egészségügyi szolgáltatási járulékot arra az időre kell fizetni, amikor nincs biztosítási jogviszonyod, ezért azt csak tudod, hogy milyen időszakban nem volt ilyened. Talán azt is tudod, hogy mennyit fizettél be eddig. Na a kettő tudatában össze fogod tudni hozni, hogy akkor mennyit is kellett volna fizetnem ténylegesen, és ebből mennyit is fizettem be. A kettő különbözetét feladva rendezve lesz az adóhatóságnál az erre a járulékra vonatkozó folyószámlád, még akkor is, ha nem írod rá a csekkre az időszakokat. Ők átírják a folyószámlád befizetés oldalára az előírás oldalával szemben. Így ha teljesen rendezted a tartozásod, ez a folyószámla kifut nullára. Maximum még az elmaradás miatt lehet egy "késedelmi pótlék" számlán függő tételed a nem határidőre befizetett járulékok miatt.
2012. máj. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az a rész a feladóvevényen van, nálad marad.

Nem kell rá semmit sem írnod. Ha akarsz, írhatsz rá bármit.

2012. máj. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. De az a rész hiába marad nálam, bemásolják valami rendszerbe, mielőtt letépik nekem, nem?


Sehogy sem jövök rá, hogy mióta van elmaradásom, mert régi csekkek sincsenek meg, nem tudok semmit sem, visszamenni apehba már nem tudok. :(


És akkor ha nem írok oda semmilyen dátumot, csak azt hogy egészségügyi szolgáltatási járulékkötelezettség, és az összeget (plusz az az összeg hozzá adódik a végösszeghez, ami a kamat, vagy mi), akkor így le lesz tudva a tartozás akkor?

2012. máj. 25. 15:21
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem másolják be sehová.


Nem kell oda írnod semmit.

Ha a tartozásod összegét adod fel, le lesz tudva a járulék tartozásod minden megjegyzés szöveg nélkül (az adóazonosítód alapján könyvelik fel a folyószámládra)

A késedelmi kamatot hiába fizetnéd ezen a csekken, annak más a számlaszáma. Itt túlfizetésed lenne, a késedelmin mag tartozásod.


Nyiss egy ügyfélkaput bármelyik okmányirodában vagy kormányablaknál és le tudod kérdezni az adófolyószámládat. Ott tételesen fel vannak sorolva az előírások és a befizetések is. Az alján meg ott van a tartozásod összege.

2012. máj. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ok! köszönöm a válaszokat!
2012. máj. 25. 16:28
 7/8 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy mennyi az elmaradás összege és a késedelmi kamat összegét is tudom, csak azt nem, hogy mikortól van elmaradás, de ezek szerint ez nem is lényeges. Viszont akkor most azt nem tudom, hogy a késedelmi kamatot hogyan fizessem be és hova? Kinek? Mikor? Milyen csekken?


Még azt meg tudom csinálni, hogy ha mondjuk holnap feladom a csekket postán (elmaradásos tb-s csekket, amiben az e havi tb is benne van, vagyis májusi), akkor utána Apehba még egyszer elmegyek és ott megérdeklődöm hogy a késedelmi kamattal mit kezdjek. Ez így jó?

2012. máj. 25. 19:31
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, azt is teheted, hogy bemégy mégegyszer.

De ha megnyitod az ügyfélkaput, akkor meg tudod nézni, melyik adónemen milyen tartozásod, vagy esetleg túlfizetésed van. Minden adónemnek fel van tüntetve a számlaszáma, ha esetleg utalni akarsz.

Ügyfélkapun keresztül igényelhetsz csekket bármelyik adónemhez tartozó fizetéshez.

Amúgy meg kérelmezd az önkormányzattól, hogy rendezzék a TBdet és nem kell neked fizetned magad után. A szociális törvényben megtalálod a feltételeit, hogy mikor vagy jogosult rá.

2012. máj. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!