Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » A casco tenyleg nem fizet...

Blaiseboy kérdése:

A casco tenyleg nem fizet motorhibara egy 12 eves autonal?

Figyelt kérdés

Nem tudom pontosan hogy megy ez, de vettem egy kocsit, es potom osszegert fizetem a reszlettel egyutt a cascot, viszont most ugy nez ki motorcsere lesz. A cascora azt mondtak, hogy tul oreg a kocsi, hogy motorra is fizessenek, azert kerdezem, mert nem akarom, hogy atverjenek.

Koszonom a valaszokat!



2012. jún. 13. 06:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Első, de nagyon fontos kérdés: milyen casco?

Elég sokféle van. És nem az a lényeg, hogy melyik biztosító, hanem hogy milyen típusú. Pl van teljeskörű. Ez azért nem potom pénz szokott lenni. Van totálkárra, ez csak akkor fizet, ha gtk-ra töröd az autót. Van lopásra, ez meg csak akkor fizet, ha ellopják. És még biztosítónként egyéb módozatok lehetnek. A szerződésben benne kéne lennie, hogy milyen jellegű károkat térít meg. A műszaki hibát nem nagyon szokták.

2012. jún. 13. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Casco-t nem csak max 7 éves autóig lehet kötni?
2012. jún. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

motorhibára fizetne bármilyen casco????

fura lenne...

2012. jún. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Azert gondoltam, mert a motor fo alkatresznek minosul, elolvastam a szerzodest, es ez a kerdes fogalmazodott meg bennem.

A kocsi 12 eves, viszont (ora szerint) nincs benne 150 000 km.

2012. jún. 14. 06:26
 5/9 anonim ***** válasza:

Lehet cascot kötni 12 éves kocsira, igaz nem minden biztosító vállalja be, tudtommal 2-3.. a legtöbbnél tényleg 7 a korhatár! Motorhibára nem fizet, csak töréskárra, elemi kárra, lopáskárra és üvegkárra. Lehet hozzákötni assistance szolgáltatást, ami motorhiba esetén nyujt segitséget h fel kell hivni egy számot és akkor küldenek szerelőt meg biztosítanak szállást az éjszakára stb..

Amugy a casco árak nagyon lementek már mostanában, viszont nézd meg h mennyi benne az önrész nehogy azért legyen nagyon olcsó!

2012. jún. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A motor meghibásodására nem fognak fizetni, nem biztosítási esemény (hacsak külön nem volt valami záradékkal beletéve, de ilyet még nem hallottam)! Tök mindegy, mennyit futott vagy hány éves az autó!
2012. jún. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Na ezen kiborított a kedves biztosító társaság tavaly nyáron :D teljes körű Cascot akartam kötni egy 14 éves autóra. És azt mondták hogy a kocsi túl öreg, pedig szerintem csak most serdül :) a Lényeg hogy az istenért nem akartak velem szerződést kötni míg fel nem hívtam az Aliance ügyfélszolgálatot hogy mit akarok, mi az hogy nincs? és ha nekem nincs mert öreg az autóm akkor miért van cascoja a veterán autóknak? Hát volt teljes körű cascora lehetőségem. Igaz kijönnek és végig nyállázak a kocsit hogy érdemes e szerződést kötni rá vagy sem. Persze egy X éves törött kocsira nem fognak adni, de egy jól karbantartottra meg fogják.
2014. jún. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ezt jó tudni! Köszönöm szépen!
2014. aug. 31. 06:34
 9/9 A kérdező kommentje:
11:35-os. Látom elég rég írtad, van azóta valami fejlemény?
2014. aug. 31. 06:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!