Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Kihez fordulhatok, ha a...

Kihez fordulhatok, ha a biztosító nem akar fizetni?

Figyelt kérdés
Lakásbiztosításomban szerepel a koromszennyeződés. A rossz kályhám miatt sajnos a lakásom tiszta koromfoltos lett. Gondoltam elmúlt a fűtés,bejelentem a kárt. Ott közölték,hogy ezt nem engedik 3 hete kifizetni. Ez pedig szerződés szegés lenne,hiszen bent van,és ők meg nem akarnak rá fizetni. Megreklamáltam,választ még nem kaptam,de szeretném tudni,hogy ilyenkor mi a teendő!
2012. jún. 28. 22:37
1 2
 1/14 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
79%
Az Uniqa-nak egy szép levél, hogyha nem fizetik ki a díjat, akkor feljelented őket a PSZÁF-nél,ha ez sem válik be, akkor pedig fel kell jelenteni.
2012. jún. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
így van PSZÁF-al kel fenyegetni őket mert ha neked van igazad egyből kifizetik..
2012. jún. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy mitől van az a koromszennyeződés. Magadnak okoztál kárt, hogy nem csináltattad meg a kályhádat. Ezentúl minden tavasszal a biztosítóval festetnéd ki a lakásodat?

A koromszennyeződés általában azt jelenti, ha pl elektromos tűz lenne nálad, ami igen randa kormozással jár, na , arra fizetnének.

2012. jún. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Mivel a kályhám rossz,egyfolytában füstölt,az kormozott teli mindent. Nem magamnak okoztam. Elég baj,hogy így alakult.
2012. jún. 29. 08:00
 5/14 Smartguy86 ***** válasza:

Egyszerű: erre a biztosító válasza azt szokott lenni, hogy karbantartás elmulasztásából adódik a kár vagy az, hogy a fűtőberendezés nem megfelelő üzemeltetése/műszaki állapota okozta a kárt. Ez ellen nem tudsz mit csinálni, a PSZÁF nem foglalkozik egyedi esetekkel, kizárólag csoportos beadványokat bírálnak el. Az egyedi esetekkel a Békéltető testület foglalkozik, oda lehet fordulni. Sajnos a békéltető tárgyalás a biztosító általában annyival elintézi, hogy kiad egy állásfoglalást, amiben a fentebb általam leírtak szerepelnek majd, természetesen megjelenni a tárgyaláson senki nem fog a biztosító részéről.


Ez van. Meg kellett volna javíttatni a kályhát, és akkor nem lenne ez.

2012. jún. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Mint írtam télen ment tönkre,abból a kár,és mivel nem volt rá pénzem,nem tudtam megcsináltatni. De szép,ha semmire nem fizet,akkor minek fizet az ember?
2012. jún. 29. 10:35
 7/14 Smartguy86 ***** válasza:

Jó kérdés! Természeti csapásra talán fizetnek nagy ritkán. Bár abból is tudnék mesélni, milyen kifogásokkal jönnek. Néha küzdeni kell ellenük, néha meg nem érdemes. Én azt mondom, a legolcsóbb biztosítást kell kötni (szigorúan biztosító társaságnál, mert a biztosító csoportokra nem vonatkozik a biztosítókról szóló törvény, így az még annyira se bizalomgerjesztő). Így lesz védelmed tűzkárra, tornádóra, földrengésre. A többire meg úgyse fizetnek.


Ha beázik a tetőd: miért nem szigetelted le?

Ha lefújja a szél a bádogot: nem jól rakattad fel!

Ha elönti a lakást a víz: nem tartottad karban a mosógépet!


De a legjobb sztori, amit hallottam egy ismerőstől: belerohantak a kocsijába, majd kárbecslés megtörtént, a bejelentőlap le volt adva, a törést kijavították, már csak a pénzre várt a szerviz erre a biztosító küldi a levelet: a kár okozója visszavonta a bejelentő lapon foglaltakat... Értem? A kár okozója! :D Tehát a kár okozója nem okozott kárt. Jót röhögtem, persze az illető annyira nem szórakozott jól utána... :D

2012. jún. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
nálunk a Generalinál ez kizáró ok lehet egy idő után,mert 48órán belül (!!!) kell(ene) bejelenteni mindig a káreseményt!
2012. jún. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

pénzügyi békéltető testülethez tudsz fordulni!!

ingyenes és gyors max 60 alatt döntenek!

Előfeltétele hogy megpróbáld rendezni a biztosítóval a vitás esetet,rendszerint ez panaszlevelet jelent ,amire 30 napon belül kötelező válaszolniuk!

Én nem szeretném nagyon védeni a biztosítókat, de csak úgy mondom hogy pl 2010 ben 93 milliárd forint volt a lakásbiztosításokból a biztosítók bevétele és ebből 63 milliárd fordítottak kárkifizetésre,ennyit arról hogy nem fizet...ha többet fizetne csődbe mennének.

ha valakinek fizetnek az kussol és csöndbe van mert irigyek lesznek rá, de ha nem fizet már világgá kürtőli..

2012. jún. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az autós sztorikhoz: én is jártam már így, amikor megcsináltattam az autót, és beküldtem a számlát, akkor jelentették ki, hogy bocs, de az emberke mégsem náluk volt biztosítva. Most akkor mi van? Ez csak most derült ki?

Azóta, ha ilyen van, akkor csak olyan szerelővel csináltatom az autómat, aki szerződést kötött a biztosítóval, és egyből nekik küldik a számlát. Hozakodjanak ők egymással!

A kérdésed jó, a békéltető testületet én nem tudtam.

Anyósom úgy járt:

Völgyben lakott, és a hegyen kialakult egy löszbarlang, és egy nagy esőzés alkalmával hatalmas iszaptenger öntötte el a kertjét. A ház alapját teljesen ellepte, több százezer ft-ra rúgott volna, hogy eltakarítsák. Bejelentettük az önkormányzatnak, akik azt írták vissza, hogy megnézték, eltakarították, de a kárt nem fogják megfizetni, jelentsük a biztosítónak. Jelentettük a biztosítónak, ők meg azt írták vissza, hogy a kertre nem vonatkozott a biztosítás. Írtunk egy panaszlevelet, amelyben leírtuk, hogy ez nem csupán a kertet érinti, hiszen a házat egy méter magasan ellepte az iszap. Nem is válaszoltak. Írtunk a PSZÁF-nak, azt írták vissza, ez az önkormányzat dolga lett volna, írtunk az önkormányzatnak, nem is válaszoltak. Ilyenkor mit lehet tenni?

Én is lemondanám a biztosítást, ha a hitel miatt nem lenne muszáj.

2012. júl. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!