Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha van tartozásom a magyar tb...

Alexandra8803 kérdése:

Ha van tartozásom a magyar tb felé, de egy osztrák cégnél helyezkednék el bejelentve, akkor is megkapom az európai egészségbiztosítási kártyát? És hol kell igényelnem?

Figyelt kérdés
2012. júl. 19. 14:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Európai EB kártyát csak akkor kapsz, ha van érvényes magyar TB kártyád is. Mivel tartozásod van, így nem adják ki neked. Kifizeted a tartozásodat, és megkapod az EEB kártyádat.
2012. júl. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
pontosan, előbb rendezned kell a jogviszonyod, utána lehetnek kéréseid
2012. júl. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És ha erre nincs lehetőségem, nem vállalhatok külföldön munkát?
2012. júl. 19. 15:27
 4/10 anonim ***** válasza:

de vállalhatsz és ha ott történik veled valami baj, akár egy betegség, akár baleset, akkor kifizetheted az esetleg milliósra rúgó körházi számlát

nem éri meg

2012. júl. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
de hát a bejelentéshez kell a kártya. Akkor hogyan tudom ezt megoldani?
2012. júl. 19. 15:33
 6/10 anonim ***** válasza:

1. feketén foglalkoztatnak: nem ajánlom

2. kérsz kölcsön, kifizeted a tartozásod és igényelsz EEB-t

2012. júl. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
15:40! Elmész a TB hivatalhoz, és elmondod a helyzetedet, és haladékot kérsz, hogy tudj törleszteni. Lehet, hogy tudnak segíteni.
2012. júl. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

nekem is van tb tarozásom otthon.kijöttem hollandiába és meg csináltattam itt az eus kártyám.de ez csak úgy müködik hogy az adott országban van bejelentett lakcímed.

és nem fognak kutatgatni hogy van e tartozásod vagy nincs.teljesen mindegy melyik országban csináltattod a lakcím a lényeg hogy abban az országban legyen ahol épp meg akarod csináltatni.

2012. júl. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
elég az is,ha tartózkodási helyként szerepel a kinti lakcím?
2012. júl. 20. 15:22
 10/10 anonim válasza:

én úgy tudom hogy az is elég mert itt is van pár magyar akinek csak ideglenes a lakcíme,és tudod biztositást csinálni.

de sajnos más országok törvényeit nem nagyon tudom,ezért nem szeretnék butaságott mondani.de abban biztos vagyok amit az előző válaszban le írtam.

2012. júl. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!