Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Munkanélkülieknek fizetrniük...

Munkanélkülieknek fizetrniük kell-e a TB-t?

Figyelt kérdés
2008. máj. 9. 00:20
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Amíg munkanélküli segélyben (már nem így hívják) részesülnke, addig nem, de utána igen (legalább is ha biztosítottak akarnak maradni).
2008. máj. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De nem kap az illető munkanánélküli segélyt sem, mivel még nem volt állandó munkahelye.
2008. máj. 9. 16:56
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Én úgy tudom, ha regisztrált munkanélküli vagy, nem kell fizetned.
2008. máj. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%

Ha pályakezdő vagy akkor ugye nem kapsz semmilyen juttatást a munkaügyitől és már suliba sem jársz. Én március 31én államvizsgáztam, onnantól kikerültem a suliból, ami révén eddig ellátásra voltam jogosult.

Szóval a 15 napon belül be kellet jelentkeznem az apeh-hoz a havi 4350 Ft egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésére. (ha kicsúsztál a 15 napból az sem baj, csak jelentkezz be mert ha nem akkor jól meg is büntethetnek, ugyanis törvény írja elő a fizetést) Ezt a 08T1011es adatlapon tudod megtenni, amit vagy kérsz a helyi apeh ügyfélszolgálatán vagy neten letöltöd a www.apeh.hu oldalról az ABEV2006 kitöltőprogrammal együtt és kitöltöd, nem bonyolul és van útmutató is. Én neten is küldtem el, mert van ügyfélkapum, de ha nincs neked akkor kinyomtatod, aláírod és postán megküldöd a helyi (vagy ahová tartozol) apeh részére póstán. Ezután küldenek egy határozatot meg csekkeket. Ha találsz munkát akkor ugyanezen a lapon be kell jelentened és nem kell csak addig fizetned amíg munkába állsz. Ha ez hónap közben van akkor időarányosan kell fizetned, de ez benne lesz a határozatban.

Azért fontos bejelentkezned, mert nem kaphatsz ellátást a dokinál vagy ki kell fizetned a vizsgálatok, beavatkozások díjját, ami sok is lehet, valamint mivel ez törvényi kötelezettség, meg is büntethet az apeh.

2008. máj. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
66%
én is befejeztem a sulit. be apech.hoz és fizetnem kell nekem is 4e valamennyit. Elég szemétség...Pályakezdő vagyok és mi az Istenből fizessek nekik 4 ezret amikor állást is nehéz találni.. Szemét egy ország ez...
2009. okt. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha befejezted a sulit és még nem volt munkaviszonyod, akkor a lakóhelyed szerint illetékes jegyzőtől kérvényezheted, hogy az önkormányzat fizesse helyetted a TB-járulékot, mivel még nem volt/s jelenleg sincs munkaviszonyod (így kereseted sem). Úgy tudom,hogy legfeljebb egy évig fizetik helyetted, ha megkapod.
2010. jan. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Amíg kapod a segélyt,a munkanélküli hivatal fizeti helyetted.
2010. febr. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!