Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha Magyarországon kórházba...

Ha Magyarországon kórházba kerültem és csak Ausztriában van érvényes Tb biztosításom akkor a magyar tb lekéri az adataimat az ausztriai Tb-től?

Figyelt kérdés
Pontosabban: Ausztriában dolgozom és mivel egy személynek csak egy TB biztosítása lehet ezért természetesen odakint van érvényes biztosításom.Nemrég hazajöttem nyaralni egy hétre, de kórházba kerültem ahol rögtön figyelmeztettek a "piros TB"-re!Sok vizsgálatot elvégeztek és 4 napig tartózkodtam a kórházban. Most, hogy kijöttem a kórházból mi a teendő! Érdeklődtem már a Magyar Tb-nél, de amennyi helyen kérdezősködtem annyi fajta választ kaptam.Betegen nem nagyon tudok kiutazni, hogy igazolásokat kérjek.Ha valaki járt hasonló cipőben akkor annak megköszönöm a segítségét.

2012. aug. 30. 16:09
1 2
 1/13 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Szerintem szimplán majd ki kell fizetni őket, mivel Ausztriában fizet TB-t és ahogy írta is MO-ra csak nyaralni jött, utasbiztosítást kellett volna kötni, ami állja ezeket.
2012. aug. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De az állampolgárságom Magyar.Nekem valami olyasmit mondtak, hogy az EGT tagállamaiban mindenkinek téríti a biztosítója a kezelési költségeket.
2012. aug. 30. 17:09
 3/13 anonim ***** válasza:
Magyar állampolgárként sem jár magyar egészségügy. Mindenki fizetésesből vonják, vagy havi 6500Ft-ot kell átutalni.
2012. aug. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
áááááááááááááááááááá!!! Nem ezt kérdeztem ilyeneket én is tudok mert akkor én is fizetném és nem tartanék most itt!
2012. aug. 30. 17:38
 5/13 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

Az egészségbiztositási törvény eképpen szóla:


Az ideiglenesen, rövidebb ideig Magyarországon tartózkodók (turisták) az Európai Gazdasá-

gi Térség országainak állampolgárai Európai Egészségbiztosítási Kártya birtokában bizonyos – or-

vosilag szükséges – egészségügyi szolgáltatásokat a társadalombiztosítással szerződött szolgáltatók-

tól a saját országuk egészségbiztosításának terhére, a magyar állampolgárokhoz hasonlóan vehetnek

igénybe.

Más olyan országokból érkező turisták, amelyekkel azt egyezmények biztosítják, az itt tartózko-

dásuk alatt feltétlenül szükséges mértékben, heveny megbetegedés illetve sürgős szükség esetén, az

életet veszélyeztető állapotok és betegségek ellátásai, valamint azok maradandó egészségkárosító

hatásának megelőzése érdekében a beteg állapotának stabilizálása céljából jogosultak egészségügyi

ellátásra. Ez az ellátás magában foglalja az alap orvosi ellátást, a járóbeteg-ellátást, a fekvőbeteg-

gyógyintézeti (kórházi) ellátást is.

Egyéb esetekben az egészségügyi szolgáltatások utasbiztosítás keretében, vagy egyedileg (pld.

magánszolgáltatóknál) vehetőek igénybe.

2012. aug. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%

Jóvan, hát a lényeg itt az, hogy be kellett volna jelenteni 15 napon belül a magyar TB-nek a külföldi biztosítást, a külföldi biztosítótól meg EU kártyát kérni, aztán akkor most nem lennének ilyen problémáid.


Hogy most kik (TB, NAV, ésatöbbi) fog zaklatni emiatt utólag, kötelez-e majd elmaradt TB járulék befizetésre, az már senkit se érdekel, elvégre téged se érdekelt, hogy őket tájékoztasd :P

2012. aug. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Na okoska! Mivel állandóan Ausztriában van a munkám és a drága magyar rendszernek köszönhetően ami idei év februárjában változtatta meg a szabályokat(amire te utalsz)

nem tudhattam ,és még szerintem sok más kollégám sem hogy megváltozott! Vagy telefonáljak minden hónapban a TB- nek, hogy mi is van jelenleg érvényben. Esetleg nem változtattak meg valamit??? Ezt te sem gondoltad komolyan ugye??? Egyébként képzeld van Eu Tb kártyám, de kitörölhetem vele a seg...et. Kár volt itt ezt a kérdést feltenni.......................

2012. aug. 30. 21:49
 8/13 anonim ***** válasza:
78%

Nem változott meg semmi, ezer éve így van. Azt te csak képzeled, hogy kimész külföldre, aztán baszol szólni a TB-nek erről.

Ha szóltál volna, akkor most lenne biztosításod, mert tudomásul vették volna, hogy külföldön dolgozol ("kék" lett volna a TB-d), és a két biztosító elrendezte volna egymás között.

De most az a helyzet, hogy a magyar TB csak azt látja, hogy van magyar lakcímed, tehát várják a befizetést, amit nem tettél meg, így még az is lehet, hogy megbüntetnek, arról nem beszélve, hogy behajtják visszamenőleg a tartozást.


A válaszodból az is kitűnik, "okoska", hogy az EU kártyáról sincs semmi fingod. Azt abban az országban kell kiváltanod, amelyikben biztosításod van, jelen esetben külföldön kellett volna, mivel az a biztosításodra épül rá. Hiába váltottad te ki Magyarországon, ha a magyar biztosítási jogviszonyod nincs rendezve, úgyhogy tényleg nem ér semmit. Ha ott váltottad volna ki, ahol a biztosításod van, akkor érne.


Csak úgy mellesleg, meg tele a tököm az ilyen "ámerikás" magyarokkal, akik kimennek, még arra se képesek előtte, hogy egy nyomtatványt kitöltsenek, aztán mikor baj van, akkor meg pattognak. Hát gebedj meg...

2012. aug. 31. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
És okos magyar szólás mondás szerint: "Okosabb enged, szamár meg szenved!"
2012. aug. 31. 08:15
 10/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, sokat hozzászólni nem tudok, a párom bár kint dolgozik, ha tud valami érdemlegeset mondani, akkor majd megírom, de azt meg akartam írni, hogy tökre lerí néhány válaszból, hogy nem segíteni akarnak neked, hanem hogy "ez is kint dolgozik, súlyos eurókat keres, én meg nem...:)))"Csak megmosolyogtam kicsit:)

E-Cardod van, ugye? Én a helyedben a Krankenkassa-nál érdeklődnék, ha máshogy nem, telefonon. Sztem ott el fogják mondani, mi a teendő. Páromnak úgy van, hogy van E-Card-ja, de itthon is jogosult mindenre, ezt a 2 ország egymás közt elintézi. Lehet utólag is rendezni ezeket a dolgokat, persze nem mindegy, hogy 5 nappal később intézkedsz, vagy 5 hónappal később.

Sok sikert!

2012. aug. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!