Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Autós-motros baleset esetén...

Autós-motros baleset esetén (vétlen) kinek mennyit fizetett a biztosító, milyen sérüléssel, kárral? (+lent)

Figyelt kérdés
Volt egy autós balesetem, amiben egy tanuló jogsis fiatal diák okozott(nem adta meg az elsőbbséget) balesetet. Súlyos sérüléseket szenvedtem(többszörös törések, zúzódások, bevérzés). Felépülésem több, mint fél évig tartott és jelenleg is tart(bár már részt tudok venni a hétköznapi életben, de fáradékony, gyenge vagyok). Maradandó jelenleg nem látszódik(1 év múlva kontrollon nézik meg hivatalosan). Érdekelne kinek mennyit fizetett a biztosító, hogy mekkora összegre számoljak, mert hallottam ezt is, meg azt is és nem tudom melyik lehet igaz. Kérem a válaszolót, hogy írja le a baleset időpontját(évben, mert lehet 20 éve volt az már nem pont aktuális) sérüléseit, felépülés idejét és amiket jónak lát. Én egy 21 éves férfi vagyok(tanuló).

2012. okt. 4. 18:55
 1/2 Colobátya válasza:
Gondolom van volt rendőségi eljárás.A biztosító kgfb alapján nem fizet részedre semmilyen személyi sérülésre csak a dologi kárra.De a biztosítónak jótállási felelőssége van. Ami alapján kártérítéssel élhetsz biztosító felé,vagyoni és nem vagyoni kártérítésre vagy jogosult. Ja és nem utolsó sorban az okozótól is remélhetsz egy kis összeget mivel 8 napot meghaladja a gyógyulásod. De elvileg erre az ügyész felfogja hívni a figyelmedet,az okozó ezzel tudja megváltani a büntethetőségét,de jó tanács bízz meg egy ügyvédet én is azt tettem nagyon megérte.Amiket le írtam saját bőrömön tapasztaltam 2006-ban,(teherautóm hátuljába rohant bele személyautó, én meg megnéztem az autópálya árkát közelebbről).
2012. okt. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Jó lenne, ha mindenki tájékozódna, mielőtt tanácsot ad. A kötelező igenis fizet személyi sérülésre a vétlen félnek, csak ezt az emberek nem tudják, így nem is kérik a kártérítést. Anélkül pedig nem kell fizetniük. Ilyen e törvény Az viszont igaz, hogy legjobb profit megbízni az üggyel. Jobb, mint az a divatos megoldás, hogy pereljük be a károkozót.
2012. okt. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!