Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Visszamenőleg mennyit kéne...

Visszamenőleg mennyit kéne fizetnem (TB)?

Figyelt kérdés
Külföldi állampolgár vagyok, de biztosítási szempontból belföldinek számítok. Több, mint egy éve élek Magyarországon, januártól július végéig dolgoztam. Szeptembertől egyetemre járok nappali tagozaton. Az év elején elkérték a TAJ számom, meg is adtam, nem kérdezett senki semmit. Mivel b. szempontból belföldinek számítok, úgy gondoltam el is van rendezve a TAJ-om. Múlt héten fogorvosnál jártam (foghúzás) és ott derült ki, hogy nincs fizetve a biztosításom (ezek szerint szeptember óta). Most mit tegyek? Ezek szerint otthon vagyok biztosítva, de ott nem jelentettem be, hogy diák lettem. Mennyit kell majd fizetnem?
2012. dec. 4. 11:26
 1/2 anonim ***** válasza:

2012-ben ez az összeg 6390 Ft/hó, visszamenőleg, + az esetleges büntetőkamat.

A NAV/APEH-nál kell bejelenteni.

2012. dec. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Amíg dolgoztál rendezve volt a TB-d. Utána még 45 napig jó volt a TB-d passzív jogon. Nappali tagozaton szintén rendezve van. Az iskolában kérdezd meg, hogy le lett e már jelentve az OEP-nek a jogviszonyod, ha le lett, akkor az OEP-nél érdeklődj.

Nekem is volt már, hogy hiába volt fizetve a TB-m, a rendszer pirosat jelzett. Sajnos elég lassan frissül.

2012. dec. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!