Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha elköltözöm Németországba...

Ha elköltözöm Németországba hová kell fizetnem a TB-m?

Figyelt kérdés
Tervezem, hogy haza már nem jövök lakni. Kint még egyenlőre nem lesz munkahelyem, szóval a TB-met mindenképp fizetni kell, de hová? Melyik országba? Ha haza akkor hogyan tudom kint használni?
2012. dec. 17. 16:50
 1/9 rémuralom ***** válasza:
72%
Nem tudom, hogy muszáj-e, de, hogy érdemesebb ott fizetni, az biztos. Az túl nagy macera, hogy itt fizetsz, miközben ott veszed igénybe az egészségügyet.
2012. dec. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

180 nap alatti tartózkodás alatt itt, utána már csak ott.

Kint, úgy tudod, hogy elmész az OEP-hez - Árpád-Hídnál van a rendőr palota mellett az épület.

És igényelsz egy EU TB kártyát. Egy évig érvényes. Ha jól emlékszem.

2012. dec. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Lényegesen olcsóbban megúszod, ha itt fizeted. Több ismerősöm is él kint évek óta úgy, hogy itthon fizetik a most havi 6000 Ft körüli összeget, kiváltották az EU-s tb-kártyát, amire ott is ellátják őket. Nyugat-Európában az egészségügyi biztosítások havi 200 eurónál kezdődnek. Ez ha már van ott fizetésed, nem egy nagy összeg, de amíg nem dolgozol, felesleges lenne ennyit kiadnod.
2012. dec. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A másodiknál jól értelmeztem 180 nap után már csak az adott országban fizethetem?
2012. dec. 17. 18:14
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha van itthon állandó lakcímed, és nem vagy biztosított, vagy eü.ellátásra jogosult, akkor fizetned kell itthon a TBt: [link]
2012. dec. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 hájaaa ***** válasza:
Azért vigyázzunk azzal az EU-s kártyával mert nem térít egyből...Tehát neked kell állnod a költségeket csak utólag visszatudod igényelni..szal jobb ha van félre tett pénzed
2012. dec. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%
Mindenképp ott érdemes fizetned a TB-t, ahol dolgozol és életvitelszerűen élsz! Ha Németországban, akkor ott. Ha bejelentett helyen dolgozol, akkor a fizetésedből vonják a egészségügyi járulékot is. Magán egészségbiztosítást köthetsz ezen felül, de csak ha nincs komoly betegséged, akkor ez nem kell. Én az állami TB-n kívül még havi 50 fontot fizettem magánbiztosítónak, de mivel nem vagyok beteges, nem használtam ki az előnyeit(jobb kórterem, stb.), így már csak az államit vonják a béremből.
2012. dec. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
EU-kártya esetén a betegnek SEMMIT nem kell fizetnie ellátás esetén, amiért az adott ország biztosítottjának sem kell. A két tb-szerv intézi egymás között a pénzelszámolásokat!!!
2012. dec. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem nemrég volt egy balesetem kint, mentővel vittek a sürgősségire, volt teljes röntgen,ct, vér-vizeletvizsgálat, de mivel uniós állampolgár vagyok még az EB kártyámat sem kérték el (persze ezt kellene). Semmit nem kell ilyenkor fizetni, ez nem olyan mint amikor síelés közben eltöröd a lábad és fizethetsz a kórháznak, a biztodító pedig visszatéríti.
2012. dec. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!