Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Szakrendelésen az orvosnál...

Diarmand kérdése:

Szakrendelésen az orvosnál kérnek bent is papírokat?

Figyelt kérdés

Lényeg, hogy a cég ahol öt évig dolgoztam nem fizette utánam a tb-t (ne kérdezzétek miért, nem tudom) s mivel már eljöttem onnan nem tudom rajtuk behajtani. Bele lehetne menni pereskedésbe, de se időm se pénzem nincs most erre.

El kellene mennem orvoshoz egy elhúzódó betegség miatt, csak tb nélkül ugye nehéz. Testvérem TAJ kártyájával nem mehetek el, mert már kérnek hozzá személyit is. Tehát. Ő odamegy, kér sorszámot, de azzal már én mennék be a dokihoz.

Fog ő bent kérni még valamit, hogy tényleg én vagyok e az?



2013. jan. 21. 13:03
 1/4 A kérdező kommentje:
Utólag olvasva kicsit hülyén fogalmaztam. Tehát, tesóm kér sorszámot miután bemutatta a TAJ-t meg a személyit, de én fogok helyette menni. A doki kér majd valami papírt?
2013. jan. 21. 13:06
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk mindig kéri bent az asszisztens a TAJ kártyát, sőt a személyit is; már évek óta.

Ha pedig beutaló köteles szakrendelésre mégy, akkor az időponthoz kell az orvosi napló száma is, ami a beutalón van. A beutalót pedig oda kell bent adni az orvosnak.

Ha már eljöttél a cégtől, akkor vagy van új munkahelyed és ott biztosított vagy, így ellátnak a szakrendelésen (is), vagy álláskereső vagy és akkor igényelheted az önkormányzatnál, hogy rendezzék a TBd.

Ha pedig a visszamenőleges időbe (amikor a cégnél voltál) kötnek bele, ott az számít, hogy be voltál-e jelentve, nem az, hogy befizették-e utánad a járulékokat. Ha be voltál jelentve, nincs semmi gond. Ha nem voltál bejelentve, akkor jelezheted az OEPnek és a NAVnak, hogy ettől-eddig volt munkaviszonyod és biztosított voltál, majd ők felszólítják a munkáltatót a jogviszony tisztázására. Ügyfélkapun keresztül is intézheted. Ott a jogviszonyaidat is meg tudod nézni.

2013. jan. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 The Other ***** válasza:

Ez eszedbe ne jusson. Két okból sem:


1. Sok helyen a TAJ-t alkalmazzák a betegazonosításra, mivel ez elvileg mindenkinek egyedi. Így előfordulhat, hogy kezelésben/leletekben összecserélnek, aminek komoly következményei lehetnek, de legkésőbb ekkor fény fog derülni a "turpisságra", ami után jóval nagyobb sz@rban leszel, mint egy kis TB-elmaradás, mivel


2. Btk. 274.§ (1) Aki b) hamis vagy hamisított, illetőleg más nevére szóló valódi közokiratot felhasznál, ... bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2013. jan. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az asszisztens látja ugyan a rendszerben, hogy nem érvényes a biztosításod, de az orvos ténylegesen nem fogja elutasítani a kérésedet, hogy szaxerű ellátást nyújtson neked.


Rögzíti az asszisztens az OEP rendszerébe, hogy te ott voltál, ilyen és ilyen kódszámú ellátást kaptál, aztán majd később a NAV adók módjára behajtja rajtad.

2013. jan. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!