Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Megéri az önkéntes nyugdíjpénz...

Megéri az önkéntes nyugdíjpénztárba fektetni (pénzügyekben nem járatos személynek), vagy inkább a NYESZ-ben érdemes gondolkozni?

Figyelt kérdés

35/f

Melyiket érdemes választani?

Ha már van egy ÖNYP-i számlám, akkor azt hol érdemes kamatoztatni? Vagy megéri kivennni, és más befektetést keresni?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2013. febr. 5. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Én más megtakarítási formát ajánlanék neked az elmondottak alapján. Mindenképpen olyat, ami nem tőzsdéhez kötött, mivel nem vagy pénzügyekben járatos. Viszont ahhoz, hogy pontosabban javasoljak valamit, ahhoz többek kellene tudnom rólad, pl milyen távban gondolkodsz, mekkora összegben, Ft vagy euró, stb. Bár jó része ezeknek a válaszoknak nem publikus... az én elérhetőségem viszont igen.
2013. febr. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha dolgozol, a legjobb az ÖNYP, mert 20%-os kamatot az évenkénti befizetésre senki nem ad!Adójóváírásnak hívják.Még ez megmaradt, hogy az APEH a levont adódból visszaad a számládra.Felejtsd el a különböző eurós meg ft.-os befektetéseket.Ez a legjobb.
2013. febr. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az utolsó válasz pontosan úgy állja meg a helyét, hogy bizonyos összegig igaz, hogy megkapja az államtól a 20%-ot. Nem mindenkinek jó ez a megoldás, ezért is mondtam, hogy tudni kell bizonyos személyes paramétereket ahhoz, hogy érdemlegesen ajánlani lehessen megfelelő megtakarítási formát, hgy miben érdemes gondolkozni.
2013. febr. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igaz a kiígazítás, évi 650.000 ft.befizetés alatt jobb az ÖNYP.
2013. febr. 19. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És függ attól is, hogy mennyi a hivatalos fizetés, hogy mit, milyen esetleges szoláltatásokat szeretne még mellé az ügyfél, esetlegesen szeretné megtakarítását hitelfedezetként felhasználni, ... és még sorolhatnám. Ha nagyobb összeg áll rendelkezésre, én azt szoktam tanácsolni, hogy ossza meg az összeget, legyen ilyen is, olyan is.
2013. febr. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2013. febr. 19. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!