Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Nem lehet CSAK 1 havi TB-t...

Nem lehet CSAK 1 havi TB-t befizetni úgy, hogy ne kelljen visszamenlőleg befizetni a többit?

Figyelt kérdés
Szeretnék elmenni orvoshoz, de eddig nem fizettem TB-t, mert külfödre mentem dolgozni egyetem után.

2013. febr. 12. 15:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nem. A TB be nem fizetése adócsalás, és előbb-utóbb kamatostól fogják rajtad beszedni. Jobb, ha most fizeted be.
2013. febr. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
70%
Elmehetsz orvoshoz, el fognak látni, de kapsz egy papírt, amin értesítenek, hogy nincs érvényes TB-d és felszólítanak, hogy intézd a jogviszonyod. Tehát ha csak egyszer mész orvoshoz, akkor ellátnak, de ha többször, akkor ugye kicsit cikis lesz a helyzet. Illetve elsőnek igaza van, adónak minősül tavaly óta és a NAV-nak van hatásköre adó módjára behajtani. Jobban jársz, ha fizetsz. Havi 6660 Ft, de ha nincs miből menj be a helyileg illetékes önkormányzathoz és ha szociálisan rászorult vagy, akkor 1 évig érvényes hatósági bizonyítványt állít ki a jegyző és akkor lesz érvényes TB-d.
2013. febr. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. febr. 12. 16:25
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
:-)
2013. febr. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Flector 67 ***** válasza:
36%

Miért nem külföldön mész el orvoshoz?

Így nagyon nem fog működni az EÜ, hogy a külföldön adózókat is mi látjuk el.

2013. febr. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Külföldön is jártam orvoshoz! Nem hobbiból járok állandóan vizsgálatokra...

Én nem az EÜ miatt aggódnék! Ennél szarabb aligha lehetne ez az ország!

2013. febr. 13. 14:48
 7/18 Flector 67 ***** válasza:
36%
Hát akkor járj most is külföldre, ahol az adót befizetted. De épp ezért szar. Mert 5* annyian veszik igénybe, mint amennyien kifizetik.
2013. febr. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Flector 67 ***** válasza:
55%

Mellesleg ezt találtam hirtelen:

[link]

Nem a legfrissebb, de van benne pár hasznos információ.

2013. febr. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Na jó, tisztázzunk valamit... Én külföldön is fizettem az orvosnak! és amikor hónapokkal ezelőtt itt elmentem egy magánbőrgyógyászhoz, ott is kellett fizetnem. Úgyhogy ne gyere nekem ezzel, én senki adójából sem vettem igénybe egy fillért se!

De köszi a linket, el fogom olvasni!

2013. febr. 14. 01:24
 10/18 anonim ***** válasza:
57%
Akkor menj most is magánorvoshoz...
2013. febr. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!