Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Németországban hogyan működik...

Németországban hogyan működik a biztosítás?

Figyelt kérdés
konkértan arra lennék kíváncsi, hogy párom kint dolgozik pár hónapja németbe de fejvadász cég által tehát magyarországon van biztosítva.. viszont én most megyek ki hozzá munkát kereseni. alapszinten beszélek, remélem találok valamit.. viszont itthon van biztosításom de ott nincs.. de szeretnék kint maradni mégha nem is találok melót, legalább a nyelvet tanulom. ha magam után szeretném fizetni a biztosítást hogyha bármi van itt tudjak intézkedni, vagy melót tudjak bármikor vállalni, esetleg akár ezt a 400 basic-ot is, akkor hogyan működik és mennyibe kerül? igaz hogy akkor magyarországon nem lehet biztosításom? de ez hogyan van? betegbiztosítást fizethetek magamnak itthon, nem? attól lehet kint németbe is, vagy hogy is van ez? előre is köszi szépen a választ!
2013. febr. 27. 06:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Mielőtt kimégy, itthon kérd meg az Európai Egészségbiztosítási Kártyát. Az két évig érvényes, és az alapszolgáltatásokat megkapod kint is.
2013. febr. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha Mo-n fizeted a biztosítást akkor kint érvényes az Eu kártyád is. Bemész az apehhez és kéred hogy magad fizethessed a TB-t otthon.

Sajnos 400€-s minijobbal nem leszel biztosítva. Magánba lehet kint biztosítást fizetni, de az kb 300€ minimum havonta.

ugye családi bizot´sitáson lehetnél kint ha a férjed kint lenne biztosítva.

Míg nincs gyerek szerintem nem rossz ha otthon vagy biztosítva és kint csak az EU biztositási kártyád van. habár ezzel nem vagy jogosult csak alap szolgáltatásra. Ebben az a rizikó, ha pl szélütés ér vagy törjön el a lábad nagyon durván akkor csak addig tartanak bent míg stabil leszel. ha jól vagy de nem szállítható akkor sem tudnak érted tovább mit tenni, haza kell szállítani, és az rengeteg pénzbe kerül, föleg ha közüton sem vagy szállítható.

sajnos voltam egy idös nö szélütésénél tolmács aki így járt, és 10.000€ lett volna a haza szállítatása. De közben meghalt, azt már nem kellett intéznem. Akkor jöttem, rá hogy bizony vannak speciális esetek mikor nagyon sokba kerül ez.

2013. febr. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!